Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Berlusconi za kraty za bunga bunga?

0
Podziel się:

Premierowi podejrzanemu o wymuszenie prostytucji na nieletnich, grozi 15 lat odsiadki.

Berlusconi za kraty za bunga bunga?
(PAP/EPA)

Prokuratura w Mediolanie wystąpiła dzisiaj o postawienie przed sądem w trybie natychmiastowym premiera Silvio Berlusconiego. Szef włoskiego rządu jest podejrzany o wymuszenie oraz korzystanie z prostytucji osoby nieletniej. Grozić mu może kara nawet 15 lat więzienia.

W nocy z 27 na 28 maja ubiegłego roku sam premier telefonował na komendę policji w Mediolanie i prosił o zwolnienie zatrzymanej za kradzież nieletniej. Berlusconi wyjaśnił swoją interwencję faktem, że dziewczyna miała być _ wnuczką Mubaraka _. Jak się potem okazało, nie jest ona Egipcjanką, lecz Marokanką.

Ponadto prokuratura twierdzi, iż ma dowody, że należała ona do tzw. haremu premiera, umilającego mu wieczory w prywatnej rezydencji pod Mediolanem i odbywała z nim stosunki seksualne.

Berlusconi zapowiedział, że będzie się bronić _ do upadłego _. Jego adwokaci zaś uprzedzili, że zaczną obronę od wytknięcia prokuraturze nieprawidłowości proceduralnych.

Mecenas Gaetano Pecorella twierdzi m.in, że _ jedno z przestępstw nie przewiduje wstępnej rozprawy, o którą wystąpi prokurator _. Chodzi o korzystanie z prostytucji nieletnich.

Jeśli dowody zostaną uznane za wystarczające, wtedy Berlusconi będzie się musiał liczyć z przyspieszonym procesem. Ten mógłby się rozpocząć już w kwietniu. Grozić mu może kara nawet 15 lat więzienia.

Berlusconiego nie chroni immunitet

Włoski Trybunał Konstytucyjnego podjął przed kilkoma tygodniami, kompromisową decyzję, znosząc w praktyce tylko częściowo immunitet sądowy przyznany przez parlament Silvio Berlusconiemu.

Trybunał uznał ustawę o immunitecie sądowym Berlusconiego jako premiera, uchwaloną w parlamencie przez rządząca większość, za sprzeczną z ustawą zasadniczą.

Pozostawił jednak premierowi szeroki margines manewru: procesy przeciwko niemu zostaną wznowione, ale będzie mógł uniknąć stawienia się przed sądem, powołując się na swe obowiązki jako szefa rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t75691.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconi;na;zywo;dom;publiczny,207,0,759759.html) Berlusconi na żywo: "dom publiczny" Premier Włoch po raz kolejny zadzwonił do nadawanego na żywo programu telewizyjnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/tajne;konto;specjalnie;na;bunga;bunga,120,0,763768.html) Tajne konto specjalnie na "bunga bunga" Z rachunku opłacane były uczestniczki rozwiązłych przyjęć u premiera Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/druga;nieletnia;zamieszana;w;bunga;bunga,31,0,761119.html) Druga nieletnia zamieszana w bunga bunga Ujawniono nazwisko dziewczyny, która uczestniczyła w przyjęciach u Berlusconiego.
wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)