Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
16.02.2011 10:25

Berlusconi zemści się za bunga bunga?

Włochy czeka trzęsienie ziemi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zależnie od opcji politycznej i sympatii włoskie gazety komentują decyzję o postawieniu przed sądem premiera Silvio Berlusconiego pod zarzutem nadużycia władzy i korzystania z prostytucji nieletnich.

Wielu komentatorów zastanawia się co zrobić, by przed trzęsieniem ziemi, jakie oznacza proces szefa rządu, uchronić instytucje państwa

Rzymska _ La Repubblica _, która jako pierwsza ujawniła kontakty premiera z nieletnią Marokanką Ruby i przyjęcia w jego rezydencji znane jako _ bunga bunga _, obawia się że _ populistyczny instynkt _ popchnie Berlusconiego do _ podpalenia Pałacu, zaatakowania wymiaru sprawiedliwości i pociągnięcia za sobą instytucji _. Jedynym na to lekarstwem, uważa gazeta, są przedterminowe wybory.

Berlusconi stanie przed sądem. Co mu grozi (ten., ang.):

[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t131340.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/rai;ocenzurowal;glosny;film;o;berlusconim,202,0,769226.html) RAI ocenzurował głośny film o Berlusconim

O opanowanie i poczucie odpowiedzialności apeluje do szefa rządu _ Corriere della Sera _. Mediolański dziennik nie wyklucza, że będzie on w stanie obronić się w sądzie przed stawianymi zarzutami; w każdym razie stając przed nim da dowód odwagi.

_ Trzeba zrobić wszystko, aby obecna kadencja parlamentu nie skończyła się na sali rozpraw _ - wzywa największy włoski dziennik. Turyńska _ La Stampa _ przypomina, że już tzw. pierwsza republika, na początku lat 90., zakończyła swój żywot w sądzie z powodu korupcji klasy politycznej. Tym razem winny jest jedynie Berlusconi. Jednakże nadzieja, że pozbycie się go rozwiąże wszystkie problemy, jest według gazety Fiata złudzeniem.

Należący do rodziny Berlusconich mediolański _ Il Giornale _ pewien jest, że i tym razem premier wyjdzie obronną ręką z opałów, ponieważ ma za sobą... publiczność. Zainteresowanie nim prokuratury spowodowane jest umacnianiem się większości parlamentarnej, zaś siłą samego szefa rządu fakt, że jako jedyny dba on w tej chwili o interesy Włochów, przekonuje przychyla mu gazeta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconiego;za;bunga;bunga;beda;sadzic;kobiety,40,0,771880.html) Berlusconiego za "bunga bunga" będą sądzić kobiety Sąd w Mediolanie przychylił się do wniosku prokuratury. Będzie proces w trybie natychmiastowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t75691.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wloszki;protestuja;przeciwko;bunga;bunga,101,0,770917.html) Włoszki protestują przeciwko bunga bunga _ - Domagamy się szacunku i godności _- mówią organizatorki demonstracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/782;strony;dowodow;na;bunga;bunga,157,0,769693.html) 782 strony dowodów na bunga bunga Prokuratura w Mediolanie domaga się niezwłocznego postawienia przed sądem Berlusconiego.
Tagi: berlusconi, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz