Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolekcja
05.03.2008 15:47

Bezcenna kolekcja

Na eBayu można kupić największą kolekcję muzyczną świata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na eBayu można kupić największą kolekcję muzyczną świata.

Imponujący zbiór to 3 mln winyli i ponad 300 tysięcy płyt CD. Gdyby słuchać tylko jednego albumu dziennie, na zapoznanie z kolekcją nie starczyłoby 9 tysięcy lat.

Uporządkowane jak w bibliotece płyty gromadzono przez ostatnie 50 lat. Z powodzeniem można je uznać za udokumentowaną historię muzyki XX wieku. Reprezentują bowiem każdy gatunek muzyczny. Wśród wykonawców znaleźli się zarówno Thomas Edison, jak i uczestnicy amerykańskiego Idola. Skatalogowany zbiór jest przechowywany w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Połowa płyt jest nowa, nigdy nie trafiły do szufladki odtwarzacza CD lub na talerz adaptera. Nie zabrakło wśród nich białych kruków, za które kolekcjonerzy daliby się pokroić, oferując setki, a nawet tysiące dolarów.

Cena wywoławcza to 3 mln dol., ale na pewno szybko pojawią się wyższe oferty, ponieważ szacowana wartość kolekcji wynosi ok. 50 mln dolarów. Dla przeciętnego audiofila jest to kwota astronomiczna, dlatego zakupem będą zapewne zainteresowani bogaci kolekcjonerzy lub dysponujące sporym budżetem organizacje.

Tagi: kolekcja, styl, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz