Notowania

Przejdź na
michael jackson
22.08.2009 07:05

Data pogrzebu Jacksona zmieniona

Jackson nie zostanie pochowany w dniu w którym skończyłby 51 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Michael Jackson nie zostanie pochowany 29 sierpnia, czyli w dniu, w którym skończyłby 51 lat.Pogrzeb króla popu przełożono ostatecznie na 3 września. O zmianie poinformował w piątek rzecznik rodziny Jacksonów Ken Sunshine, lecz nie podał jej przyczyn.

Jackson ma zostać pochowany w Los Angeles na cmentarzu Forest Lawn w czasie prywatnej ceremonii, zarezerwowanej dla rodziny i najbliższych przyjaciół piosenkarza. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 19.00 czasu lokalnego (4.00 nad ranem następnego dnia czasu polskiego).

Na cmentarzu Forest Lawn już raz - 7 lipca - odbyły się uroczystości żałobne, w których uczestniczyła rodzina Jacksona, przed wielkim publicznym pożegnaniem gwiazdora w hali Staples Center w Los Angeles.Światowe media odnotowały, że po gali trumna z ciałem piosenkarza zniknęła. Niewyjaśniona kwestia pogrzebu Jacksona była następnie przedmiotem wielu medialnych spekulacji.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca w Los Angeles, prawdopodobnie z powodu problemów kardiologicznych. Władze podejrzewają, że przyczyna śmierci piosenkarza związana była z jego uzależnieniem od leków.

W centrum śledztwa znalazł się ostatni lekarz gwiazdora, Conrad Murray. Jak poinformowała w środę telewizja FoxNews, powołując się na władze śledcze, Murray musi się liczyć z tym, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie mu postawiony zarzut nieumyślnego zabójstwa Jacksona. Śledczy przypuszczają, że Murray wstrzyknął Jacksonowi niebezpieczne leki, a następnie pozostawił go samego. Wkrótce potem muzyk doznał śmiertelnego ataku serca.

We wtorek Murray udzielił pierwszej publicznej wypowiedzi od czasu zgonu Jacksona. W trwającym minutę nagraniu wideo wyraził żal, że nie uczynił wszystkiego dla ratowania swego pacjenta.

* [ Jackson po śmierci zarobi 300 mln dolarów. W tym roku ]( http://manager.money.pl/news/artykul/jackson;po;smierci;zarobi;300;mln;dolarow;w;tym;roku,243,0,520435.html )
Raport Money.pl
*Jackson zostawił długi i miliard dolarów majątku * Analitycy z Wall Street oceniają, że król popu zostawił po sobie długi opiewające na pół miliarda dolarów. Dla spadkobierców nie powinien być to problem, bo gwiazda Jacksona znowu zabłyśnie. Czytaj w Money.pl
Tagi: michael jackson, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz