Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do śmierci Jacksona przyczynił się organizator koncertów?

Dzieci i matka gwiazdora wnieśli oskarżenie przeciwko AEG Live.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asim Bijarani/CC/Flickr)

*Troje dzieci Michaela Jacksona i jego matka wnieśli cywilne oskarżenie przeciwko AEG Live - organizatorowi jego koncertów. Jak poinformował portal _ People.com _, zarzucają oni firmie, że dla zysku zaniedbała zdrowie i bezpieczeństwo piosenkarza. *

AEG Live ma być także pociągnięta do odpowiedzialności za zatrudnienie Conrada Murray'a jako osobistego lekarza Michaela Jacksona. To właśnie znajdując się pod opieką tego kardiologa Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku na skutek przedawkowania propofolu, środka stosowanego do narkozy.

W lutym Murray został oskarżony przez prokuraturę o nieumyślne spowodowanie śmierci 50-letniego piosenkarza i zaniedbanie swych obowiązków. Proces lekarza jednak jeszcze się nie rozpoczął.

Firma AEG Live organizowała planowane w Londynie koncerty Jakcsona, które latem ubiegłego roku miały stać się wielkim powrotem na scenę piosenkarza. Reżyser Kenny Ortega, który kierował przygotowaniem widowiska, został także oskarżony przez rodzinę Jacksona. W październiku ubiegłego roku wprowadził on do kin film dokumentalny o piosenkarzu _ This Is It _. Dokument zawiera nagrania z prób Jacksona przed londyńskimi koncertami.

Czytaj w Money.pl

Tagi: śmierć michaela jacksona, jackson, aeg live, koncerty, rodzina, sąd, pozew, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz