Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drugi wniosek Polańskiego o zwolnienie odrzucony

0
Podziel się

Reżyser zaproponował większą niż poprzednio kaucję. Sąd nie wierzy, że Polański nie ucieknie.

Drugi wniosek Polańskiego o zwolnienie odrzucony
(Film Servis Festival Karlovy Vary)
bEroJXed

Reżyser zaproponował wyższą niż poprzednio kaucję. Wniosek odrzucono ze względu na wysokie ryzyko ucieczki Polańskiego ze Szwajcarii.

Jak poinformował Galli, Polański zaproponował _ wysoką kaucję _, ale nie rozwiała ona obaw, że reżyser umknie przed wymiarem sprawiedliwości.

Polański ma teraz 10 dni na odwołanie się od decyzji szwajcarskiego sądu karnego, który nakazał zatrzymanie go w areszcie.

bEroJXef

Reżyser wnioskował o tymczasowe zwolnienie go za kaucją i areszt domowy z elektronicznym monitorowaniem, oferując jako dodatkowe zabezpieczenie swój dom w ekskluzywnym szwajcarskim kurorcie narciarskim Gstaad.

Według ekspertów, na których powołuje się agencja AP, szanse na tymczasowe zwolnienie za kaucją w przypadku Polańskiego są niewielkie ze względu na jego długą historię ucieczki przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Na wydanie decyzji w sprawie ekstradycji - powiedział Galli - Szwajcarzy potrzebują _ tygodni _.

W ubiegłym tygodniu Federalny Sąd Karny w Bellinzonie odrzucił wniosek Polańskiego o tymczasowe zwolnienie z aresztu, w którym przebywa on od 26 września, uznając, że ryzyko jego ucieczki jest wysokie. Podkreślił też, że oferowana przez Polańskiego kaucja _ w swojej formie nie jest zgodna z wymogami ustanowionymi przez prawo _.

bEroJXel

Polański został zatrzymany 26 września na lotnisku w Zurychu i umieszczony w areszcie ekstradycyjnym na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 roku.

Wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zarzuca mu, że w roku 1977 w willi aktora Jacka Nicholsona w Hollywood uwiódł 13-letnią wówczas Samanthę Gailey. W stanie Kalifornia czyn lubieżny z nieletnią klasyfikowany jest automatycznie jako gwałt. Przed zakończeniem rozpoczętego przeciwko Polańskiemu postępowania karnego zbiegł on do Francji, by uchronić się przed spodziewaną karą więzienia.

bEroJXeG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)