Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polański
30.10.2009 19:15

Drugi wniosek Polańskiego o zwolnienie odrzucony

Reżyser zaproponował większą niż poprzednio kaucję. Sąd nie wierzy, że Polański nie ucieknie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Film Servis Festival Karlovy Vary)

Reżyser zaproponował wyższą niż poprzednio kaucję. Wniosek odrzucono ze względu na wysokie ryzyko ucieczki Polańskiego ze Szwajcarii.

Jak poinformował Galli, Polański zaproponował _ wysoką kaucję _, ale nie rozwiała ona obaw, że reżyser umknie przed wymiarem sprawiedliwości.

Polański ma teraz 10 dni na odwołanie się od decyzji szwajcarskiego sądu karnego, który nakazał zatrzymanie go w areszcie.

Reżyser wnioskował o tymczasowe zwolnienie go za kaucją i areszt domowy z elektronicznym monitorowaniem, oferując jako dodatkowe zabezpieczenie swój dom w ekskluzywnym szwajcarskim kurorcie narciarskim Gstaad.

Według ekspertów, na których powołuje się agencja AP, szanse na tymczasowe zwolnienie za kaucją w przypadku Polańskiego są niewielkie ze względu na jego długą historię ucieczki przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Na wydanie decyzji w sprawie ekstradycji - powiedział Galli - Szwajcarzy potrzebują _ tygodni _.

W ubiegłym tygodniu Federalny Sąd Karny w Bellinzonie odrzucił wniosek Polańskiego o tymczasowe zwolnienie z aresztu, w którym przebywa on od 26 września, uznając, że ryzyko jego ucieczki jest wysokie. Podkreślił też, że oferowana przez Polańskiego kaucja _ w swojej formie nie jest zgodna z wymogami ustanowionymi przez prawo _.

Polański został zatrzymany 26 września na lotnisku w Zurychu i umieszczony w areszcie ekstradycyjnym na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 roku.

Wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zarzuca mu, że w roku 1977 w willi aktora Jacka Nicholsona w Hollywood uwiódł 13-letnią wówczas Samanthę Gailey. W stanie Kalifornia czyn lubieżny z nieletnią klasyfikowany jest automatycznie jako gwałt. Przed zakończeniem rozpoczętego przeciwko Polańskiemu postępowania karnego zbiegł on do Francji, by uchronić się przed spodziewaną karą więzienia.

Tagi: polański, kaucja, zwolnienie, więzienie, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz