Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fani pożegnali Michaela Jacksona

0
Podziel się

Króla popu żegnało 20 tys. ludzi w hali Staples Center i miliony przed telewizorami.

Fani pożegnali Michaela Jacksona
(PAP/EPA)
bErLWNXF

Miliony ludzi na całym świecie oglądały podniosłą, prawie trzygodzinną ceremonię pogrzebową legendy muzyki pop Michaela Jacksona w hali sportowej Staples Center w Los Angeles.

Złotą trumnę z ciałem Jacksona przywieziono rano z cmentarza Hollywood Hills. Wnieśli ją tam ubrani na czarno bracia zmarłego. W hali czekało 20 tysięcy ludzi- zaproszenie goście, w tym największe sławy show businessu i 17 tysięcy fanów, którzy wylosowali bezpłatne bilety na uroczystość.ZOBACZ TAKŻE: Jackson zostawił długi i miliard dolarów majątku.

Uczestnicy ceremonii otrzymali kolorowe programy wypełnione zdjęciami króla popu.

bErLWNXH

Ceremonia zaczęła się od pieśni religijnych w wykonaniu murzyńskiego chóru z kościoła baptystów w Pasadenie. Mariah Carey z Trayem Lorenzem odśpiewali balladę _ I'll Be There _ z repertuaru zespołu _ Jackson Five _, w którym król popu rozpoczął jako dziecko swoją karierę.

ac">fot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/rodzina;pozegnala;michaela;jacksona,galeria,2609,0.html)Hołd zmarłemu 25 czerwca piosenkarzowi oddali m.in. słynni wokaliści: Stevie Wonder, Jennifer Hudson, Lionel Richie, i sławni sportowcy, koszykarze: Kobe Bryant i Magic Johnson. Wielu nie mogło powstrzymać się od płaczu, kiedy mówili o Jacksonie.

Na wielkim ekranie zawieszonym w hali pokazano m.in. Jacksona wykonującego jedną ze swych młodzieńczych piosenek.

Zmarłego gwiazdora pożegnali także jego bracia i 11-letnia córka Paris. - _ Od kiedy się urodziłam, tata był zawsze najlepszym ojcem, jakiego można sobie wyobrazić _ - powiedziała dziewczynka przez łzy. _ - Chcę po prostu powiedzieć jak bardzo go kocham _.

bErLWNXN

Gwiazdor rhytm and bluesa, Usher, pod koniec wykonania swego utworu zaczął szlochać; bracia Jacksona podeszli do niego, aby go uspakajać.

Łamiącym się głosem pożegnała Michaela znana aktorka filmowa Brooke Shields, z którą łączyła go kiedyś bliska przyjaźń.

Piosenkarz Smokey Robinson odczytał oświadczenia kondolencyjne od byłego prezydenta RPA, bohatera walki z apartheidem, Nelsona Mandeli, i od przyjaciółki Jacksona, gwiazdy _ Detroit Sound _ Diany Ross.

Przemawiali też politycy. Czarnoskóra kongresmanka Sheila Jackson-Lee z Teksasu przypomniała działalnośc dobroczynną zmarłego - król popu należał do najbardziej hojnych darczyńców na pomoc dla biednych i dla ubogich krajów Trzeciego Świata.

bErLWNXO

Bojownik walki o równouprawnienie Afroamerykanów, pastor Al Sharpton, podkreślił epokowe znaczenie Jacksona dla obalania barier rasowych w przemyśle rozrywkowym.

Pod koniec uroczystości obecne na niej gwiazdy rocka, R&B, popu i muzyki soul odśpiewały razem słynną pieśń _ We Are the World _, skomponowaną w latach 80. w celu zebrania funduszy na pomoc głodującym na świecie.
W imieniu rodziny, za udział w uroczystosci podziękował zebranym brat Jacksona, Jermaine, który przez lata pełnił najczęściej rolę jego nieformalnego rzecznika.

Jermaine wykonał utwór _ Smile _, napisany przez Charliego Chaplina, ulubioną piosenkę Michaela. Bracia występowali obok siebie _ The Jackson Five _.

Innym z artystów, którzy pojawili się na scenie, był 12-letni Walijczyk Shaheen Jafargholi, finalista brytyjskiej wersji programu _ Mam Talent _. Zaśpiewał _ Who's Loving You _ z repertuaru _ The Jackson Five _.

bErLWNXP

Mimo obaw policji, która zmobilizowała dodatkowe posiłki by zapanować nad tłumami w Los Angeles w dniu pogrzebu, w mieście nie doszło do żadnych incydentów.

bErLWNYi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)