Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gwiazda nr 1 Serbii z zarzutami. 12 lat

0
Podziel się

Svetlana Rażnatović jest oskarżona o malwersacje.

Gwiazda nr 1 Serbii z zarzutami. 12 lat
(PAP/EPA)
bErxfFsR

Serbska prokuratura oskarżyła po ośmiu latach śledztwa popularną piosenkarkę Svetlanę _ Cecę _ Rażnatović, wdowę po gangsterze i przywódcy oddziałów paramilitarnych Żeljko _ Arkanie _ Rażnatoviciu, o malwersacje na wielką skalę i nielegalne posiadanie broni. Grozi jej kara do 12 lat więzienia.

Ceca, była właścicielka klubu piłkarskiego Obilić, i jej siostra Lidija Veliczković-Oczokoljić, zostały we wtorek oskarżone o przywłaszczenie w latach 1998-2003 ponad 2 mln euro i 3,5 mln dolarów z transferów 10 piłkarzy za granicę.

37-letnia Ceca została też oskarżona o nielegalne posiadanie broni. W jej willi w Belgradzie znaleziono w marcu 2003 roku 11 sztuk krótkiej broni i amunicję, w czasie gdy został zamordowany premier Serbii Zoran Djindjić. Ceca przesiedziała wtedy cztery miesiące w areszcie śledczym.

bErxfFsT

W zamachu na Djindjicia uczestniczyli przyjaciele jej nieżyjącego już wtedy męża, którego paramilitarna formacja jest oskarżana o najokrutniejsze zbrodnie w okresie wojny w Chorwacji (1991-1995) i w Bośni (1992-1995). Wyszły też na jaw związki Cecy z belgradzkim ugrupowaniem mafijnym, które dokonało zamachu. Piosenkarki nie postawiono jednak wtedy w stan oskarżenia.

Zobacz także: Zobacz jak wygląda i jak śpiewa Svetlana Ceca Rażnatovic:

Żeljko Rażnatović, za którego Ceca wyszła w 1995 roku, został zastrzelony na początku 2000 roku w jednym z hoteli w Belgradzie. Kobieta odziedziczyła po nim klub piłkarski Obilić.

bErxfFsZ

Ceca jest najpopularniejszą piosenkarką w Serbii. Śpiewa w stylu zwanym turbofolk. W 2002 roku dała koncert dla ponad stu tysięcy fanów na stadionie FK Crvena Zvezda w Belgradzie, w sylwestra 2005 roku koncertowała w Niszu, gdzie wstęp był bezpłatny. Zjechało wtedy nań 80 tysięcy jej fanów z całych Bałkanów.

bErxfFtu
styl
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)