Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ile można zarobić na Paris Hilton?

Giełda papierów wartościowych to nuda. O wiele ciekawsze jest inwestowanie w celebrities.

Podziel się
Dodaj komentarz

Żeby inwestować na nietypowej giełdzie nie trzeba śledzić rynkowych raportów, ani prześwietlać skomplikowanych biznesplanów. Indeks nie dotyczy bowiem spółek, ale gwiazd showbiznesu. Żeby dobrze zainwestować należy więc przeglądać wszystkie plotkarskie gazety, śledzić doniesienia z mediów, bywać tu i tam.

Wystarczy nagroda filmowa, ciąża, dieta, albo wejście w opłacalny związek _ W dniu dzisiejszym największy wzrost zanotowały akcje Naomi Campbell (+2,26 proc.), spadek - akcje Freddie'go Flintoff'a (-1,51 proc.). _ małżeński, a gwiazda, której akcje posiadamy w portfelu, jest odpowiednio wyżej ceniona. Na internetowej giełdzie można kupić akcje aktorów, modelek, sportowców, a nawet popularnych polityków.

Sprawa wydaje się być żartem znudzonych inwestorów, a tymczasem jest najprawdziwszą i najpoważniejszą... grą on-line. Jak twierdzi jej producent Chris Wilson z BBC, udział w grze pozwala zrozumieć podstawowe reguły funkcjonowania giełdy papierów wartościowych. Przy okazji jest też świetnym chwytem marketingowym brytyjskiej stacji.

W wirtualne inwestowanie w celebrities bawią się prawdziwi ludzie, ale w zabawie nie biorą udziału rzeczywiste pieniądze. Każdy, kto zakłada swoje konto na Celebdaq, dostaje do dyspozycji wirtualne 16 000 dolarów i może według własnego uznania kupować i sprzedawać pakiety wirtualnych akcji. Inwestor, któremu uda się zarobić najwięcej w ciągu tygodnia dostaje nagrodę (realną!) w wysokości 160 dolarów. Żeby jednak dostać się na listę _ Akcje Paris Hilton wypracowały od początku wzrost wartości o 14,14 proc. Obecnie za jeden udział "zapłacić" trzeba 289 funtów. _ top inwestorów, trzeba wypracować zysk z inwestycji w wysokości kilku tysięcy procent.

Na stronie giełdy znajdują się niezbędne dla inwestorów narzędzia: profile celebrities, newsy ze świata gwiazd, aktualne notowania, trendy i "analizy rynku". Dodatkowo, raz w tygodniu w BBC emitowany jest program do złudzenia przypominający biznesową audycję, w którym w prezentuje się najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.

Tagi: celebrities, styl, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz