Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
09.10.2006 12:19

Jak żyją rosyjscy bogacze?

Mają pałace, samoloty i luksusowe jachty. Najwięcej jednak wydają na "prezenty".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wolą BMW niż Maserati, mają kilka domów, samoloty i luksusowe jachty. Najwięcej jednak wydają na "prezenty" - wynika z raportu na temat rosyjskich oligarchów, jaki opublikowała "Pravda". *
Zwykle rosyjski miliarder to czterdziestolatek, który swój majątek budował przez 15 lat. Ma żonę - najczęściej już nie pierwszą - i dwójkę dzieci w wieku szkolnym.

Mieszka w Moskwie, w kilkupiętrowym pałacu (ok. 500 metrów kwadratowych), którego wartość szacuje się na ok. 5-10 mln dolarów, nie licząc luksusowego wyposażenia - najczęściej o wartości co najmniej miliona dolarów.

Niemalże obowiązkowo posiada on również willę na obrzeżach miasta oraz przynajmniej jeden apartament w centrum (jego wartość sięga średnio 400 000 dolarów i zależy od wymagań kochanek - z takim bowiem przeznaczeniem zostało one zakupione).

Taki miliarder, mieszkający niedaleko Moskwy, najchętniej jeździ Mercedesem, BMW lub Audi, podczas gdy ten, pochodzący z prowincji, preferuje Ferrari, Lamborghini i Maserati. Różnica pomiędzy nimi polega również na tym, że limuzyna, prowadzona przez zawodowego kierowcę, otoczona jest eksortą pojazdów z ochroną. Tak zwani prowincjonalni bogacze nadal odnajdują przyjemność w jeździe.

Do podróżowania wykorzystują oni równie często, jak luksusowe samochody, prywatne samoloty i jachty, których posiadają minimum po jednej sztuce.

Pravda podaje, że jeden z ulubionych modeli - BoeingBusinessJet 737 - kosztuje około 70 mln dolarów.

Biorąc pod uwagę nakreślony styl życia moskiewskich oligarchów, można oszacować, że wydają oni rocznie ponad osiem mln dolarów, nie licząc niezwykle kosztownych prezentów dla wpływowych polityków (czytaj: łapówek). Jak dodaje gazeta - jeden z najbogatszych biznesmenów w Moskwie zmuszony był swój sukces okupić setkami darowanych apartamentów i ponad tysiącem samochodów. Widocznie prognoza rentowności takich inwestycji była kusząca.

Tagi: rosja, styl, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz