Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karnawał w Rio de Janeiro. Szalona zabawa w pełni

0
Podziel się

Pokazem ogni sztucznych rozpoczęła się słynna parada szkół samby.

Karnawał w Rio de Janeiro. Szalona zabawa w pełni
(PAP/EPA)
bErxMGQB

fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/karnawalowa;zabawa;w;rio;de;janeiro,galeria,5076,0.html)Pokazem ogni sztucznych rozpoczęła się słynna parada szkół samby w Rio de Janeiro, która tradycyjnie organizowana jest na zakończenie karnawału.

Jako pierwsza przeszła sambodromem, czyli odcinkiem szerokiej ulicy o długości ok. 700 m, szkoła samby Sao Clemente, która złożyła hołd Rio skomponowaną specjalnie na tę okazję sambą poświęconą _ cudownemu miastu _.

W nocy z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek sambodromem przedefiluje 12 najlepszych szkół samby, które będą ubiegać się o tytuł najlepszej szkoły karnawału. Dla Brazylijczyków ta rywalizacja jest równie ważna jak mistrzostwa w piłce nożnej.

bErxMGQD

Wśród skąpo odzianych w wymyślne stroje tancerek znajdzie się w tym roku czołowa modelka brazylijska Gisele Buendchen, która weźmie udział w występie szkoły Vila Isabel.

_ - Klasy społeczne nie mają znaczenia. Wszyscy chcą się bawić _ - powiedziała jedna z uczestniczek parady.

Paradę obserwuje 70 tys. uprzywilejowanych widzów, którzy dostali miejsca wzdłuż sambodromu. Zbudowano tam specjalne loże dla VIP-ów. Spektakl transmitują liczne sieci telewizyjne na cały świat.

Władze miejskie oceniają, że na tę okazję przybyło do Rio ponad 800 tys. turystów, zarówno z kraju jak i z zagranicy, którzy zostawią w hotelach, barach i restauracjach ok. 900 mln dolarów.

bErxMGQJ
Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z GORĄCEGO RIO DE JANEIRO:

Bezpieczeństwa i porządku na ulicach pilnuje 50 tys. policjantów. Władzom miasta bardzo zależy na zaprezentowaniu Rio de Janeiro od jak najlepszej strony bowiem miasto będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w roku 2016.

Szkoły samby przygotowują się do parady przez cały rok i wydają na te przygotowania prawie 5 mln dolarów, pochodzących często z niejasnych źródeł. Przygotowywane są nie tylko o stroje, ale także specjalne platformy na kołach, na których występują tancerki. Jednak z roku na rok coraz większy udział w przygotowaniach mają znani producenci odzieży i znane domy mody.

bErxMGQK

Karnawałowa gorączka, której tradycja sięga 150 lat, ogarnia w tych dniach nie tylko Rio, ale całą Brazylię, kraj liczący 193 mln mieszkańców i mający siódmą pod względem wielkości gospodarkę na świecie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t134550.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/karnawalowe;szalenstwo;zobacz;jak;to;robia;w;rio,200,0,789192.html) Karnawałowe szaleństwo. Zobacz jak to robią w Rio Punktem kulminacyjnym brazylijskiej zabawy będzie dzisiejsza noc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t134503.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/rio;de;janeiro;polnagie;tancerki;i;samba,183,0,789175.html) Rio de Janeiro: półnagie tancerki i samba 760 tysięcy gości będzie podziwiało parady szkół samby.
bErxMGRe
wiadomości
styl
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)