Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rio de janeiro
06.03.2011 13:30

Karnawałowe szaleństwo. Zobacz jak to robią w Rio

Punktem kulminacyjnym brazylijskiej zabawy będzie dzisiejsza noc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dobiega końca najdłuższy od lat 40-tych karnawał. Ci, którzy jeszcze nie byli na szaleńczej zabawie, mają okazję to teraz nadrobić - trwa ostatni weekend karnawału. Z kolei punktem kulminacyjnym brazylijskiego karnawału będzie dzisiejsza noc, kiedy ulicami Rio de Janeiro przejdą szkoły samby.

Można podpatrzeć, jak bawią się Brazylijczycy - w Rio de Janeiro rozpoczęły się pokazy słynnej brazylijskiej samby.

Gruby Król Momo odebrał z rąk mera symboliczny klucz do miasta by patronować zmaganiom największych szkół samby. 760 tysięcy gości będzie podziwiało parady, których finał odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Pierwszego dnia na ulicach pojawili się najmłodsi. W przygotowaniach uczestniczyło 40 tysięcy dzieci. W sumie w karnawale bierze udział 17 mini szkół samby. Czas karnawału jest okazją do zaangażowania najmłodszych w różne zajęcia, obejmujące nie tylko taniec. Podczas parady trzeba bowiem przedstawić cały układ - wielką kompozycję z dekoracjami.

W niedzielną noc na sambodromie pojawi się 14 zespołów mistrzowskich. Jury będzie je oceniało według 10-ciu kryteriów z których najważniejsze - to precyzja ruchów, gracja i elegancja, oryginalna choreografia, a także dźwięk instrumentów perkusyjnych, towarzyszących przemarszowi każdego zespołu.

ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ NA SAMBODROMIE PRZED ROKIEM:

W tym roku wyjątkowo zdecydowano się nie wyłaniać zwycięzcy. Miesiąc temu trzy szkoły straciły w pożarze wszystkie kostiumy i dekoracje.

W Polsce też można sobie zafundować namiastkę brazylijskiego szaleństwa i wybrać się na zabawę ostatkową - we wtorek przed Środą Popielcową.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t128629.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/karnawal;2011;kaczor;donald;popularniejszy;niz;tusk,76,0,752716.html) Karnawał 2011: Kaczor Donald popularniejszy niż Tusk Polacy nie lubią przebierać się za premiera, bo w jego twarzy brakuje charakterystycznych cech.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t134352.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kochanka;berlusconiego;sensacja;wiednia,72,0,788296.html) Kochanka Berlusconiego sensacją Wiednia Ruby została zaproszona na słynny bal w Operze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t134503.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/rio;de;janeiro;polnagie;tancerki;i;samba,183,0,789175.html) Rio de Janeiro: półnagie tancerki i samba 760 tysięcy gości będzie podziwiało parady szkół samby.
Tagi: rio de janeiro, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz