Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
17.08.2009 11:03

Kokaina na dolarach. Prawie wszystkich

Na dziewięciu z każdych 10 banknotów - znajdujących się w obiegu - wykryto ślady narkotyku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sunshinecity/CC/Flickr)

Naukowcy z University of Massachusetts poinformowali, że na dziewięciu na każdych 10 banknotów, znajdujących się w obiegu w dużych miastach amerykańskich, wykryli ślady kokainy - pisze _ Spiegel _ w wydaniu internetowym.

_ - Rekord _ pobił Waszyngton - tam ślady kokainy stwierdzono na 95 proc. banknotów.

Za pomocą chromatografii gazowej zbadano też banknoty innych krajów. Kokainę w śladowych ilościach znaleziono na 85 proc. banknotów kanadyjskich. W przypadku pieniędzy brazylijskich było to 80 proc.

Badania pokazały, że kokaina jest znacznie mniej rozpowszechniona w Azji. Ślady tego narkotyku stwierdzono na 20 proc. banknotów japońskich i tylko na 12 proc. banknotów chińskich.

Popularność kokainy w Stanach Zjednoczonych zdaje się szybko rosnąć. Podobne badanie, przeprowadzone przed dwoma laty wykazało ślady kokainy tylko na dwóch trzecich banknotów.

ZOBACZ TAKŻE:

Yuegang Zuo, który kierował badaniami, nie wyklucza, że coraz więcej Amerykanów sięga po ten narkotyk pod wpływem stresu, powodowanego kryzysem gospodarczym.

- _ Szacuje się, że kokainę regularnie zażywa ok. sześciu milionów Amerykanów _- pisze _ Spiegel _.

Naukowcy podkreślają, że śladowe ilości kokainy na banknotach nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzi. Nie ma też ryzyka, że wyłącznie po kontakcie ze skażonymi banknotami testy na obecność kokainy w organizmie wypadną pozytywnie.

Tagi: usa, dolary, narkotyki, kokaina, ślady, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz