Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koncert charytatywny na skrzypcach za 4 mln dol

0
Podziel się:

Największe nazwiska polskiego biznesu na koncercie charytatywnym.

Koncert charytatywny na skrzypcach za 4 mln dol
(Fot. B. Phelps)

W Teatrze Wielkim wystąpi światowej sławy skrzypek Joshua Bell. Zagra na instrumencie, który kiedyś należał do Bronisława Hubermana. Te skrzypce mają zdumiewające brzmienie i niezwykłą historię. I warte są 4 mln dolarów.

Koncert odbędzie się na rzecz Muzeum Historii Żydów Polskich. Wystąpi podczas niego światowej sławy wirtuoz skrzypiec - Joshua Bell. Zagra on repertuar Johannesa Brahmsa na legendarnych skrzypcach Stradivarius Gibson ex Huberman, które niegdyś należały do Bronisława Hubermana, słynnego polskiego skrzypka, założyciela Filharmonii Narodowej Izraela. Instrument ten jest jednym z najcenniejszych skrzypiec świata.

Koncert adresowany jest do grona ludzi biznesu, polityki i dyplomacji. Wśród członków komitetu honorowego koncertu m.in. znajdują się takie osoby jak Jan Kulczyk, Tomasz Lis, Agnieszka Holland czy Krzysztof Penderecki. Swoja obecność wstępnie potwierdziła rowniez Maria Kaczynska, Pierwsza Dama.

Dodatkowo sam Joshua Bell jest postacią bardzo barwną i ciekawą. Poza aktywnoscia na polu muzyki poważnej, zwiazany jest również z przemyslem filmowym. Jego gre można usłyszeć na ścieżkach dźwiękowych m.in. _ Purpurowych Skrzypiec _ (Oskar za muzyke 2000) czy _ Oporu _. Koncert odbędzie się 21 października w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)