Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cannes 2011
14.05.2011 06:35

Kontrowersje wokół filmu o śmierci Diany

Chodzi o dokument Unlawful Killing na temat śmierci księżnej Diany. Są w nim powtarzane spiskowe sugestie, jakoby mogły za nią odpowiadać brytyjskie elity.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bobak Ha'Eri/CC/Wikipedia)

Chodzi o dokument _ Unlawful Killing _ na temat śmierci księżnej Diany. Są w nim powtarzane spiskowe sugestie, jakoby mogły za nią odpowiadać brytyjskie elity. Pokazane zostało ponadto zdjęcie umierającej księżnej.

Brytyjski reżyser Keith Allen zapewniał na konferencji prasowej, że jego film _ nie jest atakiem na monarchię _. Diana Spencer zginęła 31 sierpnia 1997 r., w wieku 36 lat, w wypadku samochodowym w tunelu koło mostu Alma w Paryżu. Razem z nią śmierć poniósł jej przyjaciel Dodi al-Fayed.

Producentem filmu _ Unlawful Killing _ jest ojciec Dodiego, Mohamed. Biznesmen, były właściciel Harrodsa, na realizację dokumentu przekazał 2,5 mln funtów. Mohamed al-Fayed od lat twierdzi, że Diana i Dodi padli ofiarami morderstwa. W spisek miały być zamieszane brytyjskie służby specjalne i książę Filip, mąż Elżbiety II. Ojciec Dodiego oświadczył, że Diana miała _ dowód na to, że jej życie było zagrożone _.

Film Allena rozpoczyna się od przedstawienia związanych z osobą księcia Karola podejrzeń Diany, które księżna wyraziła w 1995 r. w liście do przyjaciela słowami: _ mój mąż planuje wypadek samochodowy z udziałem mojego samochodu _.

Po konferencji prasowej towarzyszącej pokazowi _ Unlawful Killing _ amerykańska agencja Associated Press zwróciła uwagę, że w filmie pada więcej pytań niż odpowiedzi. Pytania te to m.in.: kto był w białym fiacie, który przed wypadkiem uderzył w mercedesa Diany lub dlaczego francuska karetka jechała _ tak długo na miejsce wypadku _. W filmie znalazła się też wypowiedź psychologa Olivera Jamesa, oceniającego, iż mąż królowej Elżbiety II, książę Filip, wykazuje cechy psychopatyczne - podała agencja AP.

Zobacz oficjalny trailer filmu (ang.):

Film - który wywołał oburzenie krytyków w Cannes także z powodu umieszczenia w nim zdjęcia umierającej Diany, wykonanego tuż po wypadku w paryskim tunelu - skrytykował m.in. dziennikarz śledczy Martyn Gregory, autor książki biograficznej _ Diana, the Last Days _. Według Gregory'ego, _ Unlawful Killing _ to _ po prostu bezmyślne powtarzanie wszystkiego, co od 2000 r. mówił Mohamed al-Fayed. _

[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t129414.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/po;londynie;i;paryzu;allen;pokaze;rzym,9,0,827657.html) Po Londynie i Paryżu Allen pokaże Rzym
Rzecznik al-Fayeda Conor Nolan poinformował z kolei, iż ojciec Dodiego _ obejrzał film i jest nim absolutnie zachwycony _.

Allen przekonywał w Cannes, że _ nie zamierzał realizować filmu sensacyjnego _ i że nie uważa swojego dokumentu za sensację. Jak mówił, film miał być formą analizy wydarzeń związanych z oficjalnym śledztwem w sprawie śmierci księżnej.

W kwietniu 2008 r. ława przysięgłych w Londynie orzekła, że śmierć księżnej Diany i jej przyjaciela Dodiego al-Fayeda była zawiniona wybitnie nieostrożną jazdą kierowcy Henri Paula i paparazzich ścigających jej limuzynę w paryskim tunelu. Uznała, że do śmierci przyczyniło się też to, że szofer Paul był pod wpływem alkoholu, a jadący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Przysięgli spędzili niemal sześć miesięcy przesłuchując ponad 250 świadków z całego świata.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/94/139358_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/znizki-w-butikach-dla-celebrytow-w-cannes-0-828872.html) Zniżki w butikach dla celebrytów w Cannes Marki luksusowe traktują festiwal w Cannes jak promocyjny event. Rozdają swoje produkty za darmo, tylko po to by ktoś się w nich pojawił na czerwonym dywanie.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/36/139300_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/film-z-umierajaca-ksiezna-diana-w-cannes-0-828104.html) Film z umierającą księżną Dianą w Cannes Ojciec Dodiego Al Fayeda nie ma wątpliwości: Księżna Diana i jego syn zostali zamordowani. Kontrowersyjny dokument przedstawiający taką wersję zdarzeń będzie pokazany dziś w Cannes.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/8/t139272.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/popkultura/wydarzenia/cannes;pokaz;polskiej;projektantki;uswietni;wielki;bankiet,81,0,827985.html) Cannes: Pokaz polskiej projektantki uświetni wielki bankiet Kreacje Teresy Rosati będą jedną z atrakcji imprezy zorganizowanej przez polskiego reżysera, Mariusza Pujszo, dla największych gwiazd festiwalu.
Tagi: cannes 2011, diana, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz