Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Królowa zatrudniała lokaja na czarno

0
Podziel się:

Lokaj Elżbiety II, Rosjanin Igor Gołowanow nie miał zezwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii.

Królowa zatrudniała lokaja na czarno
(PAP/EPA)

Królowa Elżbieta II i jej goście od czwartku nie będą mogli korzystać w czasie popołudniowej herbatki z usług jednego z lokajów - 32-letniego Rosjanina Igora Gołowanowa.

Okazało się bowiem, że nie ma on zezwolenia na pracę w W. Brytanii - podał dziennik _ The Sun _.

Gdy brytyjskie władze imigracyjne wykryły, że cieszący się dużą popularnością w Pałacu Buckingham Igor nie ma dokumentów uprawniających do pracy w Wielkiej Brytanii, uznały go za _ nielegalnego imigranta _. Gołowanowa usunięto ze służby dworskiej - pisze dziennik dodając, że Rosjanin może zostać też wydalony z Wielkiej Brytanii.

Igor, jedyny Rosjanin w służbie pałacowej, powiedział, że w Pałacu Buckingham nie sprawdzano jego dokumentów, a on sam uważał, że skoro pracuje dla rodziny królewskiej, nie musi troszczyć się o załatwianie formalności.

Ma żal do Pałacu, który - zdaniem Rosjanina - zaniedbał sprawę i sam złamał prawo zatrudniając go, a teraz namawia go do jak najszybszego wyjazdu.

_ - Sądzę, że źle mnie potraktowano _ - powiedział Igor mówiąc, że kocha Wielką Brytanię, jej kulturę, kuchnię, ludzi i ich poczucie humoru. Rosjanin liczy, że ktoś się za nim ujmie i pomoże mu zostać w Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatnich dwóch lat Igor Gołowanow pracował w Pałacu Buckingham i w Windsorze. Do jego obowiązków należała m.in. obsługa przy stole członków rodziny królewskiej. W szczególności nalewał herbatę Elżbiecie II i jej mężowi, księciu Filipowi, podczas tradycyjnego podwieczorku five o`clock.

Igor przyjechał do Wielkiej Brytanii w roku 2000 na podstawie wizy studenckiej, by na uniwersytecie w mieście Bournemouth zdobyć tytuł magisterski w dziedzinie usług hotelarskich. Potem znalazł zatrudnienie w jednym z hoteli. Po specjalnym kursie został zaliczony w poczet służby pałacowej w charakterze lokaja.

Popularności przysporzył mu miły sposób bycia, pogodne usposobienie, inteligencja i umiejętność eleganckiej obsługi gości.

wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)