Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
książe
29.03.2011 15:10

Książe w wyprawie na biegun. -20 C w dzień

Brytyjski książę Harry przybył na Spitsbergen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Photoshot)

Brytyjski książę Harry przybył na Spitsbergen, skąd wyruszy z ekspedycją polarną na biegun północny. Uczestnicy muszą się zaaklimatyzować do temperatury co najmniej -20 stopni w ciągu dnia.

Młodszy brat księcia Williama, przybył na Spitsbergen niemal wprost z jego wieczoru kawalerskiego. Książę Harry zamierza towarzyszyć 7-osobowej ekspedycji przez pierwsze 5 dni.

Cała wyprawa potrwa około miesiąca, ale pomoc księcia na początku będzie istotna, gdyż uczestnicy wyprawy będą o własnych siłach ciągnąć ponad stu-kilogramowe sanie z zaopatrzeniem na drogę. Dotarcie na biegun będzie wymagało pokonania co najmniej 320 kilometrów po lodzie.

Czterej polarnicy to żołnierze: dwóch kapitanów, sierżant i szeregowiec, którzy odnieśli ciężkie obrażenia w Afganistanie. Jeden doznał 2 lata temu poważnego złamania kręgosłupa i lekarze wróżyli mu, że nie będzie już w stanie chodzić, drugi ma amputowaną nogę, trzeci stracił lewą dłoń, a czwarty ma sparaliżowaną prawą rękę.

Wraz z nimi na biegun maszerować będą dwaj założyciele organizacji pomocy rannym żołnierzom, której patronem jest książę Harry i norweski przewodnik polarny. Wyprawę będzie filmował reporter telewizji BBC.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t79375.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wojna;o;bogactwa;arktyki;bp;walczy,218,0,800730.html) Wojna o bogactwa Arktyki. BP walczy Dalekosiężne plany koncernu BP na rosyjskim Morzu Karskim zostały powstrzymane.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/36/t116516.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/trendy/galerie/europejscy;ksiazeta;-;najlepsze;partie;kontynentu,galeria,2783,0.html) Ślub Williama to nie koniec! Są inni, przystojni, wolni książęta Jeśli chcesz być Kopciuszkiem XXI wieku najlepiej wyjechać do Belgii, Luksemburga, lub Szwecji. Tam, na damy swoich serc, czekają młodzi następcy tronów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t87385.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;i;kanada;licza;na;uznanie;roszczen;do;arktyki,188,0,676796.html) Rosja i Kanada liczą na uznanie roszczeń do Arktyki To konkluzja po spotkaniu szefów dyplomacji.
Tagi: książe, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz