Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kubica
09.02.2011 11:35

Kubica ma powody do radości

Rajdowiec opuści oddział intensywnej terapii. Może już ruszać palcami i czuje się lepiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Stan Roberta Kubicy nadal poprawia się. Chirurg, profesor Igor Rossello, który w niedzielę operował dłoń polskiego kierowcy, chwali swojego pacjenta. Nieoficjalnie wiadomo, że opuści OIOM już w czwartek.

_ - Dziś Robert czuje się naprawdę świetnie, jego ręka jest ukrwiona, może ruszać wszystkimi palcami. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w następnych dniach, kiedy przejdzie operację barku i łokcia. Wygladał na silnego, zmotywowanego, w dobrej formie. Cieszył się, że może ruszać palcami - _ mówi Rossello.

Oddział intensywnej terapii Robert Kubica opuści już w czwartek - dowiedziała się tymczasem telewizja nSport. Tę informację potwierdził menedżer Polaka oraz lekarze ze szpitala Santa Corona.

Następne operacje, na własne życzenie, Kubica przejdzie także w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure.

[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/222/131294_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-sport/rajdowe-wcielenie---kubica-jakiego-nie-znamy,0,768048.html) Rajdowe wcielenie - Kubica, jakiego nie znamy
Rodzina, przyjaciele, współpracownicy i kibice liczą, że ordynator oddziału intensywnej terapii Giorgio Barabino będzie mógł mówić o poprawie stanu zdrowia Kubicy i dalszych postępach w leczeniu skutków koszmarnego niedzielnego wypadku, po którym przez siedem godzin operowano nogę i dłoń kierowcy Formuły 1.

Dobre objawy to przede wszystkim czucie w dłoni, która wskutek wypadku została niemal zmiażdzona, a także w prawej nodze, w której Kubica doznał kilku złamań._ - Nie bez znaczenia w dochodzeniu do zdrowia jest nastawienie samego Roberta - _mówi jego przyjaciel, także obecny w szpitalu Mikołaj Sokół. _ Lekarze dają z siebie wszystko i oczywiście organizm Roberta sam sobie pomaga w bardzo dobry sposób _ - powiedział Sokół.

W Pietra Ligure Kubica poleży jeszcze najprawdopodobniej przez co najmniej dwa tygodnie - za kilka dni czekają go kolejne operacje. Dziś Roberta Kubicę odwiedzi właściciel teamu Lotus Renault Gerard Lopez. Cały czas z polskim kierowcą jest też na miejscu jego rodzina i narzeczona.

REKONSTRUKCJA WYPADKU ROBERTA KUBICY:

Tagi: kubica, wiadomości, styl, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz