Notowania

kubica
10.02.2011 13:44

Kubica zdrowieje, ale czekają go operacje

Rajdowiec opuścił oddział intensywnej opieki. Przed nim jednak kolejne zabiegi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MotoTarget)

Robert Kubica został przeniesiony z oddziału intensywnej opieki medycznej na oddział ortopedii szpitala w Pietra Ligure. Polski kierowca Formuły 1 przebywa w liguryjskim szpitalu od niedzieli, kiedy operowano go po ciężkim wypadku w rajdzie samochodowym.

Rajdowiec został przeniesiony z oddziału intensywnej terapii szpitala w Pietra Ligure do jednoosobowego pokoju na ortopedii, gdzie oczekuje na jutrzejszą operację.

O dalszej poprawie stanu zdrowia Roberta Kubicy, przebywającego w szpitalu w Pietra Ligure poinformowano w wydanym w południe biuletynie medycznym.

_ Stan kierowcy uległ dalszej poprawie i dlatego możliwe było przeniesienie go z oddziału intensywnej terapii na oddział ortopedii _ - głosi komunikat.

_ Przewidziany na piątek zabieg chirurgiczny na barku i stopie wydaje się w chwili obecnej potwierdzony. Następny komunikat prasowy zostanie wydany po operacji _ - poinformowali lekarze ze szpitala Santa Corona.

Według zapowiedzi lekarzy podczas pierwszego z nich, jutro rano ortopedzi zajmą się kością stopy i barkiem. W drugiej kolejności zoperowany zostanie łokieć.

Do szpitala masowo przysyłane są życzenia i kwiaty dla Polaka. Bardzo dużo osób dzwoni również do placówki prosząc o przekazanie pozdrowień dla niego.

Oprócz najbliższej rodziny Kubica przyjmuje jedynie swych współpracowników i przełożonych z teamu oraz kolegów - kierowców. Wczoraj odwiedził go Francuz Jean Alesi, który jeździł niegdyś w zespole Ferrari.

26-letni Kubica doznał w niedzielę poważnych obrażeń w wypadku na trasie rajdu samochodowego Ronde di Andora w Ligurii. Prowadzona przez niego Skoda Fabia S2000 wypadła z trasy i z dużą prędkością uderzyła w barierkę otaczającą drogę. By wydostać z niego kierowcę ratownicy musieli rozcinać karoserię. Polak był zaintubowany i przewieziony helikopterem do szpitala w Pietra Ligure. Bez szwanku wyszedł z wypadku pilot Jakub Gerber.

ZOBACZ ROZBITE AUTO ROBERTA KUBICY (TVN):

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t131170.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kubica;ma;powody;do;radosci,180,0,768436.html) Kubica ma powody do radości Rajdowiec opuści oddział intensywnej terapii. Może już ruszać palcami i czuje się lepiej.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/222/131294_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-kariera/rajdowe-wcielenie---kubica-jakiego-nie-znamy,0,768048.html) Rajdowe wcielenie - Kubica, jakiego nie znamy Formuła 1 to jego praca, jednak prawdziwą pasją są rajdy samochodowe. Lubię się ścigać w rajdach, ponieważ do końca nigdy nie wiesz, co cię czeka za następnym zakrętem - mówi Robert Kubica.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/117/131189_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/reka-kubicy-i-stopa-beckhama-warte-miliony-0-767601.html) Ręka Kubicy i stopa Beckhama warte miliony Umowy ubezpieczeniowe sportowców opiewają na miliony euro. Podobnie jak ubezpieczenie nóg Heidi Klum i pupy Jennifer Lopez.
Tagi: kubica, wiadomości, styl, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz