Notowania

jackson
28.07.2009 04:57

Lekarz Jacksona spowodował jego śmierć?

Osobisty lekarz Michaela Jacksona, Conrad Murray, dał mu silny lek znieczulający.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Osobisty lekarz Michaela Jacksona, Conrad Murray (na zdjęciu), dał mu silny lek znieczulający, który mógł spowodować śmierć artysty - ujawniły amerykańskie media, powołując się na anonimowe źródła zbliżone do prowadzonego śledztwa w sprawie okoliczności jego zgonu.

Dr Murray pozostaje w centrum tego śledztwa od czasu nagłej śmierci Jacksona 25 czerwca. Policja znalazła bowiem w domu Jacksona propofol, niezwykle silny lek znieczulający, który Murray miał mu aplikować jako środek nasenny. Takie zastosowanie byłoby sprzeczne z przeznaczeniem tego leku i mogłoby być zakwalifikowane jako błąd w sztuce lekarskiej.

Propofol może powodować zakłócenia oddychania, zwolnić rytm pracy serca i obniżyć ciśnienie krwi. Dlatego powinien być stosowany jedynie w warunkach szpitalnych przez doświadczonych lekarzy. Podawanie go w warunkach domowych jest w zasadzie niespotykane.

Adwokaci Murray'a i policjanci w Los Angeles odmówili komentarzy.

W ub. tygodniu policja przeszukała gabinet Murray'a i należący do niego magazyn leków w Houston. Nie został on jednak dotychczas formalnie uznany za podejrzanego.

* [ Za kilka dni może poznamy przyczynę śmierci Jacksona ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/za;kilka;dni;moze;poznamy;przyczyne;smierci;jacksona,102,0,491110.html )
* [ Michael Jackson zamordowany? ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/michael;jackson;zamordowany,168,0,490152.html )
* [ Bilety na pogrzeb Jacksona po 2 tys. dol. ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/bilety;na;pogrzeb;jacksona;po;2;tys;dol;,200,0,488648.html )
Tagi: jackson, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz