Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Madonna wystąpi? Zależy od strażaków

0
Podziel się:

Organizator koncertu dostarczył dokumenty. Strażacy muszą odpowiedzieć do piątku.

Madonna wystąpi? Zależy od strażaków
(PAP/EPA)

Organizator koncertu Madonny złożył w komendzie stołecznej straży pożarnej niezbędne dokumenty. Opinię w tej sprawie strażacy muszą wydać najpóźniej w piątek; jest ona potrzebna do tego, aby Ratusz wydał zgodę na koncert.

Madonna ma wystąpić 15 sierpnia na warszawskim lotnisku Bemowo. _ Zostały złożone dokumenty przez organizatora (Live Nation), trwa ich analiza, szczegóły będą znane za kilka godzin _ - powiedział dziennikarzom Michał Gigoła z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej.

Zgodnie z przepisami, aby koncert mógł się odbyć niezbędne są cztery opinie: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, sanepidu i policji. Trzy ostatnie, pozytywne, zostały już wydane. Strażacy mieli pytania m.in. o drogi ewakuacyjne i zabezpieczenia na terenie.

Od rana przedstawiciele organizatora spotkali się z kierownictwem straży pożarnej i miejskimi urzędnikami już kilkakrotnie. Pracownicy Live Nation, którzy wchodzili i wychodzili z komendy PSP, nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.

Madonna dzieli

Koncert Madonny przypada w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budzi to liczne protesty. Krytycznie wypowiadał się o tym m.in. b. prezydent Lech Wałęsa, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski oraz niektórzy kościelni hierarchowie.

Będzie to pierwszy występ Madonny w Polsce. Występ artystki odbędzie się w ramach trasy _ Sticky & Sweet _, którą gwiazda rozpoczęła w ubiegłym roku. Jak poinformowała PAP agencja Live Nation - organizator koncertu - w 2008 roku trasę obejrzało ponad dwa miliony fanów w 58 krajach. Koncerty biły rekordy popularności, m.in. 650 tys. biletów sprzedano na południowoamerykańską część trasy, 72 tys. w Zurich's Military Airfield w Dubendorfie (koncert zgromadził jak dotąd najliczniejszą publiczność w Szwajcarii)
i 75 tys. w Londynie.

Organizatorzy przewidują, że tegoroczna trasa będzie równie spektakularna, choć nie obyło się bez przykrych wydarzeń. Podczas budowy sceny na koncert na stadionie Velodrome w Marsylii, który miał odbyć się 19 lipca, zawalił się dach. Dwie osoby zginęły, a osiem zostało rannych. Management artystki i sama Madonna podjęli decyzję o odwołaniu występu.

Madonna, a właściwie Madonna Louise Ciccone Ritchi, jest już ikoną muzyki pop. Sławę zdobyła na początku lat 80. za sprawą debiutanckiego krążka _ Madonna _. Do tej pory wydała ich aż 12 - ostatni to _ Hard Candy _, który wokalistka promuje podczas trasy _ Sticky & Sweet _. Wszystkie albumy rozeszły się w milionowych nakładach. Poza śpiewaniem artystka spróbowała swoich sił m.in. w aktorstwie (m.in. _ Rozpaczliwie poszukując Susan _, _ Evita _) czy reżyserii ("Filth and Wisdom"). Rozgłosu dodawały jej liczne burzliwe związki i kontrowersyjne zachowanie.

W Polsce artystka wystąpi po raz pierwszy, a dzień później skończy 51 lat. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie je obchodzić w naszym kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)