Notowania

Maleje liczba milionerów na świecie

W 2008 roku o 15 proc, spadła liczba osób posiadających majątek w wysokości 1 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ene/Dreamstime.com)

W 2008 roku liczba osób dysponujących kwotą na inwestycje w wysokości 30 mln dolarów zmalała o 24,6 procent. Według corocznego raportu World Wealth, przygotowywanego przez firmy konsultingowe Capgemini i Merrill Lynch, jest to największy spadek w ciągu 12 lat prowadzenia badań.

Jak wynika z opracowania o rekordowe 15 procent spadła także liczba osób, których majątek wyceniany jest na minimum milion dolarów. Obecnie na świecie jest 8,6 mln takich osób.

Natomiast skumulowany majątek wszystkich najbogatszych ludzi świata skurczył się do 32,8 bln dolarów. Wystarczyłoby to wprawdzie na wypłacanie wszystkich pensji na świecie przez okres sześciu miesięcy, jest to jednak o 20 procent mniej niż w 2007 roku.

Liście milionerów przewodzą Amerykanie, drugie miejsce zajmują Japończycy, trzecie Niemcy. Czwarte miejsce zajęli Chińczycy wyprzedzając obywateli Wielkiej Brytanii. Prognozy Capgemini i Merrill Lynch na kolejne lata nie są jednak złe: mimo słabej koniunktury, w ciągu najbliższych pięciu lat majątek bogaczy i superbogaczy będzie rósł średnie o 8 procent rocznie.

Tagi: milioner, bogactwo, bogacz, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz