Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
najbardziej wpływowi
25.10.2006 14:16

Marlboro Man i Rózia Nitownica

Na szczycie listy "101 najbardziej wpływowych ludzi, którzy nigdy nie żyli" znalazł się kowboj, który uśmiercił miliony ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na szczycie listy „101 najbardziej wpływowych ludzi, którzy nigdy nie żyli” znalazł się kowboj, który uśmiercił miliony ludzi.

Pojawił się w 1950 roku, aby podnieść sprzedaż papierosów Marlboro, a zmienił świat. Zdaniem autorów, przyczynił się on do śmierci milionów palaczy, zmarłych na raka płuc.

Ogromny wpływ na historię ludzkości miało również wiele innych, fikcyjnych postaci.

Na drugim miejscu jest Wielki Brat z „1984” George’a Orwell’a. Trzecie należy do Króla Artura, który, jak mówią autorzy listy, ucieleśnia idealnego władcę. Święty Mikołaj znajduje się na 4. miejscu. „Święty Mikołaj rządzi gospodarką przez ostatni kwartał każdego roku. Bez niego biznes by upadł”- powiedział Allan Lazar współautor listy.

Rosie the Riveter (Rózia Nitownica), bohaterka amerykańskiego biznesu, a raczej kobieta pracująca, wykreowana na potrzeby propoagandy podczas II wojny światowej. Według autorów rankingu wsparła ruch wyzwolenia kobiet i dlatego znalazła się na 28. miejscu.

Lalka Barbie wylądowała na 43. pozycji. Na liście znalazł się nawet potwór z Loch Ness - 56. miejsce na liście zapewniły mu stałe zyski, jakie legenda z nim związana generuje w Szkocji.

„Doszliśmy do wniosku, że wpływowe postacie nie muszą wcale istnieć, że fikcyjni idole są równie ważni w naszych życiach, czasem nawet ważniejsi niż żywi ludzie” – powiedział agencji Reuters Lazar.

Tagi: najbardziej wpływowi, styl, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz