Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.05.2008 09:38

Metallica zagra dziś w Chorzowie

Nie ma już biletów. Organizatorzy spodziewają się 60 tys. fanów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi wieczorem legenda cięzkiego grania Metallica. *

_ Metallica _ to jeden z zespołów, który odniósł największy sukces komercyjny, a jednocześnie miał największy wpływ na rozwój muzyki w latach 90. Ponad 90 milionów sprzedanych płyt, z czego 57 milionów w Stanach Zjednoczonych, siedem Nagród Grammy, czterokrotnie na szczycie listy Bilboard 200.

Tzw. czarny album _ Metalliki _ wydany w 1991 roku sprzedał się w ponad 14 milionach egzemplarzy, co plasuje go na 25 miejscu najlepiej sprzedających się w Stanach płyt.

Na dzisiejszy koncert na Stadionie Śląskim przyjedzie około 60 tysięcy fanów _ Metalliki _ . Nad bezpieczeństwem zarówno uczestników, imprezy jak i mieszkańców pobliskich osiedli będzie czuwało kilkuset policjantów.

Patrole kierowane będą w rejon stadionu, na sąsiadujące z nim osiedla i parkingi oraz na drogi dojazdu i dojścia do stadionu. Funkcjonariusze pojawią się także w punktach newralgicznych dla komunikacji publicznej.

Policja prosi, aby nie próbować dojechać pod sam stadion, bowiem może to spowodować utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym.

Fani, aby dotrzeć na koncert, będą mogli również skorzystać z dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej. Ci, którzy wybierają się na koncert własnymi samochodami, proszeni są o umieszczenie za przednią szybą białej kartki formatu A-4. Ułatwi to policjantom kierowanie samochodów na wyznaczone parkingi.

Policja apeluje również, aby nie pozostawiać w samochodach wartościowych rzeczy, które mogą kusić włamywaczy.

ZOBACZ FILM Z POBYTU METALLIKI W CHORZOWIE W 2004 ROKU:

Tagi: wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, IAR, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz