Notowania

Na liście Forbesa nie ma milionerów!

Po raz pierwszy w historii wszyscy z 400 najbogatszych Amerykanów są miliarderami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Po raz pierwszy w historii wszyscy z 400 najbogatszych Amerykanów są miliarderami... dolarowymi, wynika z corocznego rankingu miesięcznika Forbes.

Wszyscy bogacze zgromadzeni na liście są w sumie warci 1,25 biliona dolarów, aż o 120 miliardów więcej niż w zeszłym roku i pięciokrotnie więcej niż nominalne PKB Polski.

Największy awans odnotował właściciel sieci kasyn Sheldon Adelson. Przesunął się z 15 na trzecią pozycję. Stara się gonić założyciela Microsoft _ Aż 90 z 400 najbogatszych mieszka w Kalifornii, a 44 w Nowym Jorku. _Billa Gatesa (53 mld dol.) i Warrena Buffetta, legendarnego inwestora giełdowego, który w wieku 76 lat jest w posiadaniu 46 mld dol. Jednak aby się z nimi zrównać Adelson z ponad 20-miliardowym majątkiem musiałby podwoić swoją fortunę. Dwaj najbogatsi Amerykanie utrzymują się na swoich pozycjach od kilkunastu lat. Jednak Adelson nie jest bez szans, bo jak wyliczył Forbes, przez ostatnie dwa lata zarabiał średnio milion dolarów na godzinę!

Najmłodsi miliarderzy to 33-letni Sergey Brin i Larry Page, twórcy Google._ Milion na godzinę, tyle zarabiał w ciągu ostatnich dwóch lat na kasynach w Las Vegas i chińskim Makao Sheldon Adelson. _ Chociaż wg. Forbesa powiększają swój majątek o 13 mln dol. dziennie, to przesunęli się zaledwie o trzy pozycje - z 16 ex equo w zeszłym roku, na 12 i_ _13 obecnie.

Najbogatszym klanem jest rodzina Waltonów, założycieli słynnej sieci supermarketów Wal-Mart, największych sklepów spożywczych na świecie. Waltonowie okupują aż pięć z 11 czołowych pozycji.

Na końcu znalazło się 27 biznesmenów z majątkiem oszacowanym na miliard dolarów.

Na listę Forbesa załapałoby się w zależności od kursu dolara czterech albo pięciu najbogatszych Polaków z rankingu tygodnika "Wprost".

_ _

_ _

_ _

_ _

Najbogatsi Amerykanie wg Forbesa:

Bill Gates (oprogramowanie) - 53 mld dol.

Warren Buffett (inwestycje) - 46 mld dol.

Sheldon Adelson (hazard) - 20,5 mld dol.

Larry Ellison (oprogramowanie) - 19,6 mld dol.

Paul Allen (oprogramowanie) - 16 mld dol.

Tagi: forbes, wiadomości, styl, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz