Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
the beatles
30.04.2011 16:21

Niebawem aukcja pamiątek po Beatlesach

Pod młotek pójdzie min. sprzęt nagraniowy Johna Lennona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orsorama/CC/Flickr)

11 maja odbędzie się aukcja internetowa prywatnego sprzętu nagraniowego Johna Lennona. Pod wirtualny młotek pójdą też memorabilia należące do innych Beatlesów oraz do słynnego studia Abbey Road w Londynie.

Aukcja obejmie mikrofony i inny sprzęt, na którym John Lennon nagrał między innymi swój hit _ Imagine _ oraz wczesne albumy solowe, już po rozpadzie Beatlesów. Lennon polecił zamontować ten sprzęt w 1970 roku w prywatnym studio w swoim18-wiecznym dworze Tittenhurst Park koło Ascot pod Londynem. W tym studio dokonał nagrań albumów Plastic Ono Band i Imagine wraz z Yoko Ono, Ringo Starrem i Georgem Harrisonem.

Jak się oczekuje, mikrofony osiągną ceny do 5 tysięcy funtów. Zapewne taniej sprzeda się perkolator do kawy - własność Ringo Starra i konsola nagraniowa ze studia Abbey Road, na której dokonywano nagrań w o wiele późniejszych czasach - już w latach 90.

Najcenniejszym obiektem na tej internetowej aukcji będzie natomiast acetatowa płyta do zapisu studyjnego pierwotnej kopii dźwiękowej z podpisami wszystkich czterech Beatlesów. Oczekujesię, że osiągnie cenę kilkudziesięciun tysięcy funtów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t94216.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/tekst;przeboju;beatlesow;trafi;na;aukcje,66,0,812098.html) Tekst przeboju Beatlesów trafi na aukcję _ Lucy in the Sky with Diamonds _ ma być wystawiony w połowie maja na aukcję w Beverly Hills, w Kalifornii.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/239/138223_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-rozrywka/najcenniejszy-winyl-wszech-czasow,0,818722.html) Najcenniejszy winyl wszech czasów Krytycy muzyczni z magazynu Records Collector ustalili, że pierwsze wydanie nagrania "God Save The Queen" grupy Sex Pistols warte jest 8 tysięcy funtów (ponad 36 tysięcy złotych).
Tagi: the beatles, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, gospodarka światowa, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz