Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Noblista pojechał do Chin, żeby je krytykować

0
Podziel się:

Ubiegłoroczny laureat literackiej Nagrody Nobla Mario Vargas Llosa powiedział podczas wystąpienia na uniwersytecie w Szanghaju, że autorytarne rządy deprawują społeczeństwo.

Noblista pojechał do Chin, żeby je krytykować
(PAP/EPA)

Ubiegłoroczny laureat literackiej Nagrody Nobla Mario Vargas Llosa powiedział podczas wystąpienia na uniwersytecie w Szanghaju, że autorytarne rządy deprawują społeczeństwo. Wezwał też obywateli Chin do aktywnego udziału w polityce.

Peruwiański pisarz otrzymał na szanghajskiej uczelni tytuł doktora honoris causa. Kontrolowane przez komunistyczne władze chińskie media zignorowały jego uwagi i zrelacjonowały jedynie wypowiedzi na temat literatury oraz jak Nagroda Nobla zmieniła życie pisarza - podała agencja Associated Press.

Vargas Llosa już wcześniej naraził się chińskim władzom występując w obronie Liu Xiaobo - chińskiego dysydenta i laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 2010 roku, który w Chinach uznawany jest za pospolitego przestępcę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/chinczycy;nie;dokoncza;a2,198,0,850374.html) Chińczycy nie dokończą A2 Generalna dyrekcja będzie domagała się 741 mln zł odszkodowania
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t95678.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chinska;biedota;wzniecila;zamieszki,200,0,849864.html) Chińska biedota wznieciła zamieszki Interweniowała milicja, nie ma doniesień o ofiarach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)