Notowania

berlusconi
26.01.2011 19:25

Nowe dowody w sprawie "bunga bunga"

Prokuratorzy domagają się prawa przeszukania domu szefa rządu Silvio Berlusconiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie domniemanej prostytucji z udziałem nieletniej w rezydencji premiera Włoch Silvio Berlusconiego uzupełnili o nowe dokumenty swój wniosek do parlamentu o wyrażenie zgody na przeszukanie domu szefa rządu.

Licząca ponad 220 stron dokumentacja została dołączona do skierowanego wcześniej wniosku w tzw. sprawie Ruby, Marokanki, która jako nieletnia uczestniczyła w zeszłym roku w rozwiązłych przyjęciach w domu szefa rządu pod Mediolanem i otrzymywała za to od niego pieniądze. Wraz z nowymi dowodami prokuratorzy uzasadniają potrzebę dokonania przeszukania rezydencji premiera.

Całą nową dokumentację otrzymali przewodniczący izby niżej parlamentu Gianfranco Fini oraz specjalna komisja zajmująca się przypadkami objęcia deputowanych śledztwem. Decyzja w sprawie rewizji ma zostać ogłoszona w czwartek.

Prokuratura z Mediolanu chce również przeszukać biura księgowego szefa rządu Giuseppe Spinellego, który według prasy miał uczestniczyć w operacjach przekazywania pieniędzy uczestniczkom zabaw w jego domu.

W obronie Silvio Berlusconiegostanęła dziś minister do spraw równouprawnienia Mara Carfagna, która oświadczyła, że trwające obecnie śledztwo jest _ aktem prześladowania, szpiegostwa i wścibstwa bez precedensu w historii Republiki Włoskiej _.

Premiera ostro zaatakował zaś katolicki tygodnik _ Famiglia cristiana _, który obarczył go odpowiedzialnością za to, że Włochy stały się pośmiewiskiem na świecie. Spadającą wiarygodność kraju - dodano w komentarzu - trudno będzie odzyskać. _ Nie jest winą mediów to, że pokazują, że król jest nagi _ - stwierdziło poczytne włoskie pismo, ubolewając nad tym, że za granicą nazywa się mieszkańców Italii: _ Włosi bunga bunga _, co stanowi aluzję do nazwy przyjęć w domu premiera.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t75691.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconi;na;zywo;dom;publiczny,207,0,759759.html) Berlusconi na żywo: "dom publiczny" Premier Włoch po raz kolejny zadzwonił do nadawanego na żywo programu telewizyjnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t129561.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wloski;minister;broni;berlusconiego,170,0,758698.html) Włoski minister broni Berlusconiego Szef MSW Roberto Maroni zaapelował do koalicji i opozycji o rozejm po skandalu obyczajowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t129561.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/berlusconi;i;2;5;mln;euro;na;bunga;bunga,53,0,757045.html) Berlusconi i 2,5 mln euro na "bunga bunga" Tyle kosztowały przyjęcia z orgiami, które organizował premier Włoch.
Tagi: berlusconi, bunga bunga, skandal, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz