Notowania

oprah winfrey
20.11.2009 09:00

Oprah Winfrey zakończy swój talk show

Prowadząca The Oprah Winfrey Show, zakończy go we wrześniu 2011 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Oprah Winfrey, prowadząca _ The Oprah Winfrey Show _, jeden z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych typu talk show, zakończy go we wrześniu 2011 r.

Tim Bennett, szef Harpo Inc., firmy produkującej ten program **powiedział, że Winfrey oficjalnie poinformuje o swojej decyzji w piątek. Poda też jej przyczyny.

_ - The Oprah Winfrey Show _, nadawany z Chicago w sieci ABC na całe Stany Zjednoczone a także przez różne telewizje na całym świecie, przestanie być nadawany po 25 sezonach na antenie.

Program gromadził przed telewizorami w tym roku przeciętnie ok. 7,1 mln widzów i zaliczany był do najbardziej dochodowych.

55-letnia Winfrey uważana jest za jedną z osób mających największy wpływ na amerykańską opinię publiczną. Jest też jedną z najbogatszych osób w USA. Ostatnio zajęła 45 miejsce na liście najbardziej wpływowych osób magazynu _ Forbes _.

Według źródeł poinformowanych, mówi się, że Winfrey może przenieść swój program do kablowej sieci telewizyjnej OWN, której jest współwłaścicielką razem z Discovery Communications. Sieć OWN dociera do ok. 70 mln gospodarstw domowych w USA.

_ - Zaczynałam od niczego. Nie miałam wpływów. Nie miałam pieniędzy. Nie miałam wolnej woli. Nawet moje myśli nie były moje. Teraz mam wolność, władzę i wolę mówienia codziennie do milionów _ - napisała Winfrey w swojej książce z 1998 r. _ Podróż do ukochania _ (Journey to Beloved).

* [ Oprah Winfrey kontra Hillary Clinton ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/oprah;winfrey;kontra;hillary;clinton,157,0,296605.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: oprah winfrey, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz