Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
17.07.2009 10:24

Papież złamał rękę, był operowany

Ojciec Święty opuścił już szpital. Rękę ma w gipsie, ale czuje się dobrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cutup/CC/Flickr)

Aktualizacja: 16.20

Benedykt XVI opuścił po sześciu godzinach szpital w Aoście na północy Włoch, gdzie w piątek wczesnym popołudniem przeszedł zabieg operacyjny nadgarstka prawej ręki. Rano przewrócił się w domu wakacyjnym w Les Combes w Alpach, dokąd obecnie powraca.

Papież ma rękę w gipsie.

Wyjeżdżając ze szpitala, Benedykt XVI pozdrowił czekających na niego dziennikarzy lewą ręką. Był uśmiechnięty i w wyraźnie dobrym stanie zdrowia. Na razie nie ogłoszono żadnych zmian w programie wypoczynku papieża w Alpach.

Papież przewrócił się w swoim pokoju w wakacyjnym domu w Les Combes, gdzie przebywa na urlopie od poniedziałku. - _ To był przypadkowy upadek _ - wyjaśnił watykański rzecznik, dementując doniesienia, według których Benedykt XVI przewrócił się, gdyż źle się poczuł.

Około godziny 9.45 papież przyjechał na pogotowie szpitala _ Parini _, dokąd - jak pokazano w materiale telewizyjnym - wszedł powoli o własnych siłach.

Zabieg operacyjny, przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, był konieczny, ponieważ stwierdzono pęknięcie nadgarstka z przemieszczeniem. Papież musiał czekać na zabieg, gdyż sala operacyjna była zajęta.

Po przyjeździe do szpitala w Aoście Benedykt XVI przeszedł prześwietlenie ręki, a następnie pełne badania kontrolne. Jego stan określono jako dobry, a rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi zapewnił z Rzymu, że nie jest to nic poważnego.

Benedykt XVI wakacje u podnóża Mont Blanc rozpoczął w poniedziałek. Ma tam zostać do 29 lipca. W planach papież miał m.in. niedzielną wizytę w pobliskiej miejscowości Romano Canavese, gdzie chciał z wiernymi odmówić Anioł Pański. Nie wiadomo, czy plany te ulegną zmianie.

Tagi: papież, szpital, przewrócił się, rutynowa, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz