Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
play station
30.06.2006 12:38

Play Station z automatu

Wkrótce za pomocą tzw. vending machines prawdopodobnie będzie można kupić wszystko.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tymczasem automat do sprzedaży wystawia w kilku miejscach firma Sony. Sony Access to kioski, którymi zarządzać będzie firma Zoom Systems. Wrzucając monetę - a właściwie kartę kredytową - i wybierając produkt na 15-calowym ekranie LCD będzie mozna zakupić odtwarzacz MP3, słuchawki, płyty, aparaty cyfrowe oraz akcesoria do laptopu Vaio.

Na razie w centrach miast stanie kilka kiosków. Z czasem Sony zamierza ustawić podobne w miejscach najbardziej zatłoczonych w dużych miastach oraz na lotniskach. Sony zamierza poświęcić jedną trzecią swojej działalności badawczej na statystyki i ankiety, które zobrazują stosunek klientów do nowej formy sprzedaży.

Kioski ograniczają do minumum (trzy kliknięcia oraz około dwie minuty trwa zamówienie) czas zakupu oraz gwarantują dostępność produktów. Ceny mają być nieznacznie wyższe niż w sklepach tradycyjnych.

Pomysł, mimo że nie jest premierowy, wciąż jest mało wyeksploatowany. Minęło dużo czasu od momentu, kiedy wprowadzono maszyny sprzedające batoniki i kawę, a w międzyczasie tylko Vodafone pokusiła się na sprzedaż poprzez takie kioski telefonów komórkowych. Może wreszcie powstanie nowy rynek sprzedaży automatycznej.

Tagi: play station, styl, highlife, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz