Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pokojówka oskarża szefa MFW, one ministra

0
Podziel się:

Dwie Francuzki wnoszą pozew przeciwko rządowemu ministrowi Georges'owi Tronowi.

Pokojówka oskarża szefa MFW, one ministra
(tiseb/CC/Flickr)

Dwie Francuzki wnoszą pozew przeciwko rządowemu ministrowi *Georges'owi Tronowi*, którego oskarżają o molestowanie seksualne, do czego zapewne zachęciło je niedawne aresztowanie pod zarzutem nadużyć seksualnych Dominique'a Strauss-Kahna - pisze w środę agencja Reuters.

Adwokat kobiet Gilbert Collard powiedział, że złożył w tym tygodniu ich pozwy przeciwko sekretarzowi stanu ds. administracji Georges'owi Tronowi. Potwierdził, że oskarżenia dotyczą nadużyć seksualnych.

Adwokat Trona Olivier Schnerb odrzuca oskarżenia, powiedział, że polecono mu w odpowiedzi przygotować pozew o zniesławienie.

Sam minister Tron powiedział agencji Reutera, że powiadomił o sprawie premiera (Francois) Fillona i dodał, że powódki to kobiety, które zwolniono z pracy we władzach miejskich w Draveil. Tron jest merem tego miasta leżącego na południe od Paryża.

Jedna z kobiet, jak informuje Reuters, opisała powody wystąpienia z pozwem pod zmienionym imieniem w dzienniku _ Le Parisien _. Powiedziała, że do przerwania milczenia zachęciły ją doniesienia o aresztowaniu w połowie maja byłego szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna oskarżonego o próbę gwałtu na podstawie zeznań pokojówki w nowojorskim hotelu.

_ - Gdy zobaczyłam, że skromna pokojówka jest w stanie wystąpić przeciwko Dominique'owi Strauss-Kahnowi, powiedziałam sobie, że nie mam prawa dłużej milczeć _ - powiedziała kobieta, którą dziennik nazywa _ Laurą _, zaznaczając, że nie jest to jej prawdziwe imię.

Aresztowanie Strauss-Kahna wywołało we Francji pogłębioną dyskusję na temat tolerancji wobec nadużyć seksualnych i niechęci mediów do pilniejszego śledzenia i naświetlania takich spraw.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t112720.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/francuska;minister;faworytka;na;szefa;mfw,248,0,832504.html) Francuska minister faworytką na szefa MFW? Według niemieckiej prasy następcę Strauss-Kahna na stanowisku szefa MFW może być francuska minister gospodarki i finansów Christine Lagarde.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t139566.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;o;skandalu;zimna;krew;odwaga,72,0,831048.html) Sarkozy o skandalu: "Zimna krew", "odwaga" Prezydent Nicolas Sarkozy zaapelował we wtorek do działaczy swojej partii, aby z "godnością" podchodzili do skandalu wokół szefa MFW.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)