Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pokojówka Straussa-Kahna udziela wywiadu

0
Podziel się:

Pokojówka z nowojorskiego hotelu sieci Sofitel publicznie przedstawia swoją wersję wydarzeń w wywiadach.

Pokojówka Straussa-Kahna udziela wywiadu
(ec.europa.eu)

Pracownica nowojorskiego hotelu sieci Sofitel, która oskarżyła byłego szefa MFW Domique'a Strauss-Kahna o próbę gwałtu, po raz pierwszy zabrała głos publicznie przedstawiając swoją wersję wydarzeń w wywiadach dla tygodnika _ Newsweek _ i telewizji ABC.

Nafissatou Diallo powiedziała w wywiadach, że 14 maja otrzymała polecenie posprzątania luksusowego apartamentu, który wynajmujący miał już opuścić. Po wejściu do środka dwukrotnie powtórzyła: _ Dzień dobry ! Obsługa ! _ Strauss-Kahn miał wyjść wtedy nagle nago z łazienki i zaatakował ją zmuszając do seksu oralnego. Sprawił na niej - jak powiedziała - _ wrażenie szalonego _. Diallo zezwoliła _ Newsweekowi _ i ABC News na ujawnienie jej imienia i nazwiska.

62-letni Strauss-Kahn wielokrotnie odrzucał te oskarżenia a jego adwokaci w opublikowanym w niedzielę oświadczeniu określili wywiady pokojówki jako ostatnią próbę wyłudzenia pieniędzy od ich klienta.

_ - Chcę sprawiedliwości. chcę aby poszedł do więzienia. Chcę aby wiedział, że są miejsca, w których nie można zasłaniać się pieniędzmi, nie można używać swojej władzy jeśli się zrobi coś takiego _ - powiedziała Diallo w wywiadzie dla ABC News, który ma być wyemitowany dziś. Przyznała, że popełniła _ błędy , ale podkreśliła, że nie powinny one powstrzymać prokuratorów od kontynuowania śledztwa. _

_ - Nigdy nie chciałam występować publicznie, ale nie miałam wyjścia. Musiałam tak postąpić dla siebie. Musiałam powiedzieć prawdę _ - dodała.

Reuter podkreśla, że Diallo udzieliła wywiadów po tym jak pojawiły się wątpliwości co do jej wiarygodności. Prokuratura na Manhattanie ujawniła, że wcześniej Diallo podawała władzom amerykańskim nieprawdziwe informacje po to aby uzyskać azyl w USA. Ponadto zmieniała kilkakrotnie swoje zeznania dotyczące przebiegu wypadków w hotelu Sofitel.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t139525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;zgodzila;sie;na;seks;ze;strauss-kahnem,47,0,832047.html) Nie zgodziła się na seks ze Strauss-Kahnem Adwokat pokojówki ujawnia co kobieta zezna przed sądem. _ W jej życiu doszło do katastrofy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t139469.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kto;skorzysta;na;skandalu;z;szefem;mfw,180,0,830132.html) Kto skorzysta na skandalu z szefem MFW? Francuskie media piszą o _ politycznym tsunami _. Popularny DSK był faworytem w walce o prezydenturę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t83067.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/byly;szef;mfw;zlozyl;skarge;do;prokuratury,93,0,871005.html) Były szef MFW złożył skargę do prokuratury Dominique Strauss-Kahn złożył skargę w związku z zarzutami francuskiej pisarki Tristane Banon o próbę gwałtu w 2003 r., uznając jej doniesienie do prokuratury za oszczercze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)