Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ekstradycja polańskiego
14.07.2010 08:23

Prawnicy Polańskiego chcą podważyć proces sprzed 33 lat

Uważają, że Amerykanie ukryli wiele wątków przed Szwajcarami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Dzień po odmowie ekstradycji Romana Polańskiego przez Szwajcarię, jego prawnicy przeszli do kontrataku. Wezwali oni władze Kalifornii do przeprowadzenie dochodzenia w sprawie nieprawidłowości w amerykańskim procesie ich klienta. *

Amerykańscy adwokaci Romana Polańskiego wydali oświadczenie, w którym wezwali do powołania niezależnej komisji, która miałaby wyjaśnić wszelkie okoliczności sprawy z 1977 roku. Chodzi o rzekome naruszenie procedur przez prokuraturę i sędziego, co miało skutkować złamaniem wcześniej zawartego porozumienia z Polańskim.

Prawnicy reżysera twierdzą, że prokuratura z Los Angeles celowo odmówiła przekazania szwajcarom części materiałów, by nieprawidłowości te nie wyszły na jaw. To z kolei mogłoby podważyć zasadność wniosku o ekstradycję.

Prokurator z Los Angeles Steve Cooley oświadczył tymczasem, że Roman Polański nadal będzie ścigany i jeśli w jakimś kraju zostanie aresztowany, to ponownie wystąpi o jego ekstradycję. Cooley oświadczył, że odmowa wydania Polańskiego przez Szwajcarię źle służy wymiarowi sprawiedliwości oraz ofiarom przestępstw seksualnych.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: ekstradycja polańskiego, polański, ekstradycja, usa, proces, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz