Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Czech nie chce willi. Mieszka w bloku

0
Podziel się

Czeskie media podkreślają: Mamy pierwszy raz od dawna naprawdę ludowego premiera.

Premier Czech nie chce willi. Mieszka w bloku
(PAP/EPA)
bEieQVtx

Czechy mają po długim czasie naprawdę _ ludowego _ premiera. Wybrany przed dwoma tygodniami bezpartyjny Jan Fischer, dotychczasowy szef Czeskiego Urzędu Statystycznego, mieszka w bloku na praskim Osiedlu Barrandov - podaje dziennik _ Mlada fronta Dnes _.

Nowy szef rządu, który w maju obejmie na sześć miesięcy - do przedterminowych wyborów - władzę po zdymisjonowanym premierze Mirku Topolanku, miałby prawo zamieszkać w pięknej rządowej willi, ale nie zamierza się przeprowadzać. _ - Chcemy zostać w naszym mieszkaniu. Nie odpowiada nam prowizorium _ - powiedziała wczoraj małżonka Fischera, Dana.

Czeska policja nie jest zachwycona decyzją państwa Fischerów. - _ W bloku, gdzie mieszkają dziesiątki ludzi, tym bardziej na osiedlu, musimy zastosować inne metody ochrony, niż gdyby premier mieszkał w rządowej willi _ - przyznał szef Urzędu Ochrony Państwa Lubomir Kviczala. - _ W takich miejscach musimy skorzystać ze specjalnych środków technicznych i policjantów patrolujących okolice domu _.

bEieQVtz

Kviczala zapewnił jednak, że pozostali obywatele odczują szczególnych niedogodności. Policja nie zamierza sąsiadów Fischera lustrować ani śledzić. _ - Będą tam kręcić się ludzie, którzy co prawda nikomu się nie przedstawią, ale też nie będą się nikomu naprzykrzać _ - zapowiada Antonin Maniena z czeskiego UOP.

bEieQVua
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)