Notowania

fischer
23.04.2009 10:39

Premier Czech nie chce willi. Mieszka w bloku

Czeskie media podkreślają: Mamy pierwszy raz od dawna naprawdę ludowego premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Czechy mają po długim czasie naprawdę _ ludowego _ premiera. Wybrany przed dwoma tygodniami bezpartyjny Jan Fischer, dotychczasowy szef Czeskiego Urzędu Statystycznego, mieszka w bloku na praskim Osiedlu Barrandov - podaje dziennik _ Mlada fronta Dnes _.

Nowy szef rządu, który w maju obejmie na sześć miesięcy - do przedterminowych wyborów - władzę po zdymisjonowanym premierze Mirku Topolanku, miałby prawo zamieszkać w pięknej rządowej willi, ale nie zamierza się przeprowadzać. _ - Chcemy zostać w naszym mieszkaniu. Nie odpowiada nam prowizorium _ - powiedziała wczoraj małżonka Fischera, Dana.

Czeska policja nie jest zachwycona decyzją państwa Fischerów. - _ W bloku, gdzie mieszkają dziesiątki ludzi, tym bardziej na osiedlu, musimy zastosować inne metody ochrony, niż gdyby premier mieszkał w rządowej willi _ - przyznał szef Urzędu Ochrony Państwa Lubomir Kviczala. - _ W takich miejscach musimy skorzystać ze specjalnych środków technicznych i policjantów patrolujących okolice domu _.

    * **ZOBACZ TAKŻE:**
    * [ Jan Fischer mianowany na nowego premiera Czech ]( http://news.money.pl/artykul/jan;fischer;mianowany;na;nowego;premiera;czech,229,0,442853.html )
    * [ Czechy: Ubywa chętnych do tworzenia rządu fachowców ]( http://news.money.pl/artykul/czechy;ubywa;chetnych;do;tworzenia;rzadu;fachowcow,106,0,442218.html )
    * [ Rząd przejściowy w Czechach od 9 maja ]( http://news.money.pl/artykul/rzad;przejsciowy;w;czechach;od;9;maja,18,0,441874.html )

Kviczala zapewnił jednak, że pozostali obywatele odczują szczególnych niedogodności. Policja nie zamierza sąsiadów Fischera lustrować ani śledzić. _ - Będą tam kręcić się ludzie, którzy co prawda nikomu się nie przedstawią, ale też nie będą się nikomu naprzykrzać _ - zapowiada Antonin Maniena z czeskiego UOP.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: fischer, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz