Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rodzina Jacksona chce wstrzymania wykonania testamentu

0
Podziel się

Rodzina chce sprawdzić, czy jest to jedyna wersja testamentu.

Rodzina Jacksona chce wstrzymania wykonania testamentu
(EPA/PAP)
bErxXJYl

Rodzina Michaela Jacksona domaga się wstrzymania wykonania testamentu zmarłego piosenkarza w części dotyczącej jego majątku. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się dziś w Los Angeles.

W testamencie z 2002 roku Król Popu przekazał cały majątek do specjalnego funduszu powierniczego rodziny Jacksonów. 40 procent zgromadzonych w nim środków ma przypaść dzieciom piosenkarza, kolejne 40 procent matce Katharine a pozostałe 20 procent fundacjom charytatywnym. Zarządzanie funduszem powierzył swoim współpracownikom - prawnikowi Johnowi Branca oraz producentowi muzycznemu Johnowi McClainowi.

Adwokat rodziny Jacksonów zwrócił się jednak do sądu w Los Angeles o wstrzymanie zapisów testamentu, dotyczących kontroli nad majątkiem Króla Popu. Prawnik uzasadnił to koniecznością dokładnego zbadania wszystkich okoliczności związanych z powstaniem testamentu oraz roli jaką w ostatnich dniach życia piosenkarza odegrali jego współpracownicy.

bErxXJYn

Rodzina Michaela Jacksona chce też sprawdzić czy ujawniony w ubiegłym tygodniu testament jest jedynym, jaki napisał.

Dokładna wartość majątku Michaela Jacksona nie jest znana. W 2002 roku jego wartość oszacowano na co najmniej 500 milionów dolarów. Jackson miał jednak długi, które według niektórych źródeł mogły sięgać nawet 400 milionów dolarów.

bErxXJYO
wiadomości
styl
KOMENTARZE
(0)