Notowania

jackson
04.09.2009 07:30

Rodzina spóźniła się na pogrzeb Jacksona

Najbliżsi gwiazdora przyjechali na cmentarz prawie dwie godziny później niż planowali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na cmentarzu Forest Lawn, w Glendale na przedmieściach Los Angeles, w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego pochowany został król popu Michael Jackson. Ceremonia odbyła się w wąskim gronie rodziny i przyjaciół piosenkarza, bez udziału fanów.

Pogrzeb zmarłego przed dwoma miesiącami w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach gwiazdora rozpoczął się półtorej godziny później niż zapowiadano. A to dlatego, że rodzina gwiazdora spóźniła się na ceremonię. Choć w pobliżu cmentarza Jacksonowie wynajęli kilka domów, by z nich dojechać na pogrzeb, to i tak nie udało im się przybyć na czas.

Około 200 wybranych gości, w tym 77-letnia aktorka Elizabeth Taylor oraz piosenkarki Aretha Franklin i Diana Ross czy aktorka Brooke Shields, w temperaturze przekraczającej 30 stopni Celsjusza czekało na przyjazd rodziny Jacksona - obojga rodziców, rodzeństwa oraz trojga dzieci króla muzyki pop: 12-letniego Prince'a Michaela, 10-letniej Paris Michael i siedmioletniego Prince'a Michaela II, znanego jako Blanket. Nie wyjaśniono powodu opóźnienia.

Ceremonia pożegnania piosenkarza miała miejsce na murawie przed Wielkim Mauzoleum Forest Lawn, gdzie spoczywają takie sławy filmu i estrady jak Humphrey Bogart, Jean Harlow, Nat King Cole, Clark Gable, czy Walt Disney. Mauzoleum jest zamknięte dla publiczności.

Na cmentarzu Forest Lawn już raz - 7 lipca - odbyły się uroczystości żałobne, w których uczestniczyła rodzina Jacksona, przed wielkim publicznym pożegnaniem gwiazdora w hali Staples Center w Los Angeles.

Michael Jackson zmarł 25 czerwca w Los Angeles prawdopodobnie w rezultacie zastrzyku śmiertelnej dawki propofolu - silnego leku znieczulającego. W centrum śledztwa znalazł się ostatni lekarz gwiazdora, Conrad Murray.

Raport Money.pl
*Jackson zostawił długi i miliard dolarów majątku * Analitycy z Wall Street oceniają, że król popu zostawił po sobie długi opiewające na pół miliarda dolarów. Dla spadkobierców nie powinien być to problem, bo gwiazda Jacksona znowu zabłyśnie. Czytaj w Money.pl
Tagi: jackson, pogrzeb, michael, rodzina, spóźnienie, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz