Notowania

Przejdź na
usa
23.04.2010 06:20

Sąd odrzucił wniosek Polańskiego o zaoczny proces

Otworzył tym samym drogę do ekstradycji filmowca do USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Film Servis Festival Karlovy Vary)

Obrona wnioskowała o przeprowadzenie zaocznego procesu w sprawie o seks z nieletnią. Amerykański wymiar sprawiedliwości otworzył tym samym drogę do ekstradycji 76-letniego filmowca do USA.

Władze Szwajcarii, które objęły Polańskiego aresztem domowym, informowały wcześniej, że nie wydadzą decyzji w sprawie reżysera dopóki nie zostaną rozpatrzone wszystkie apelacje.

W 1977 roku Polańskiemu postawiono sześć zarzutów, w tym gwałtu na osobie pozostającej pod wpływem narkotyków i molestowania nieletniej. Reżyser na mocy ugody sądowej przyznał się do seksu z nieletnią i opuścił areszt po wpłaceniu kaucji. Uciekł do Francji w obawie, że prowadzący sprawę sędzia nie dotrzyma umowy, zgodnie z którą jego kara miała ograniczyć się do 90 dni spędzonych w kalifornijskim więzieniu.

Obrońcy reżysera walczyli też o odrzucenie sprawy, wskazując na błędy sądu we wcześniejszym procesie.

* [ **Polański dobrowolnie stanie przed sądem?** ]( http://news.money.pl/artykul/polanski;dobrowolnie;stanie;przed;sadem,26,0,549146.html )
* [ Schwarzenegger: **Polański** bez taryfy ulgowej ]( http://news.money.pl/artykul/schwarzenegger;polanski;bez;taryfy;ulgowej,197,0,541637.html )
Tagi: usa, sąd, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz