Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polański
02.10.2009 08:03

Schwarzenegger: Polański bez taryfy ulgowej

Gubernator Kalifornii podkreślił, że wszyscy powinni być równi wobec prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger wykluczył specjalne traktowanie dla Romana Polańskiego. W wywiadzie dla telewizji CNN podkreślił, że wszyscy powinni być równi wobec prawa.

Przestępstwo popełnione przez Romana Polańskiego miało miejsce w Kalifornii i jeśli dojdzie do ekstradycji, właśnie tam zostanie on deportowany. Gubernator tego stanu Arnold Schwarzenegger nie wyobraża sobie by słynny reżyser miał taryfę ulgową.

_ - W takich sprawach powinno być równe traktowanie, niezależnie od tego czy jesteś wielkim aktorem, reżyserem czy producentem filmowym. Sam jestem wielbicielem filmów Polańskiego ale uważam, że powinien zostać traktowany jak każdy inny _. Zapytany czy skorzysta z prawa łaski wobec słynnego reżysera, Schwarzenegger odpowiedział, że potraktuje Polańskiego tak samo jak inne osoby składające wnioski w tej sprawie.

Jak reaguje Hollywood? Zobacz relację TV Guide:

Zgodnie z konstytucją Kalifornii gubernator tego stanu może ułaskawić przestępcę wedle własnego uznania. Może to jednak nastąpić dopiero po wyroku. Oznacza to, że w wypadku ekstradycji Romana Polańskiego do USA, najpierw trafi on do aresztu, w którym będzie musiał czekać do końca procesu.

Zwolnienie za kaucją jest praktycznie niemożliwe ponieważ słynny reżyser uciekł przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości. Samo ułaskawienie też wydaje się mało prawdopodobne ponieważ Polański nie spełnia kryteriów określonych przez urząd gubernatora i zostałoby źle przyjęte przez opinię publiczną.

Tagi: polański, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz