Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serbia
18.11.2009 08:55

Serbski prezydent stanie przed sądem

Boris Tadić pił alkohol w niedozwolonym miejscu - na stadionie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Boris Tadić otrzymał wezwanie do sądu za spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejsc. Razem z działaczami piłkarskimi wzniósł toast na stadionie. *

Jak wynika z doniesień policji Tadić, a także serbska minister sportu, dyrektor tamtejszego Związku Piłki Nożnej oraz kilku innych urzędników państwowych, oskarżeni są o _ naruszenie przepisu zapobiegającego przemocy i niestosownemu zachowaniu podczas wydarzeń sportowych _. Rozprawę przewidziano na 1 grudnia - pisze BBC.

Zarzuty te postawiono po tym, jak sfotografowano ich z kieliszkami szampana na belgradzkim stadionie po październikowym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Serbia pokonała wówczas 5:0 Rumunię.

Serbski prezydent najprawdopodobniej nie pił szampana, wzniósł jedynie toast. Mimo to oznajmił, że jest gotów zapłacić ewentualną karę.

Według doniesień agencji Associated Press, za posiadanie i konsumpcję napojów wyskokowych na stadionach grozi w Serbii kara w wysokości od 150 do 1500 dol. (od 410 do 4100 zł).

Tagi: serbia, prezydent, alkohol, stadion, grzywna, sąd, tadić, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz