Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Silvio forever". Biografia już w kinach

0
Podziel się:

Nieautoryzowany dokument, opowiada o karierze finansowej i politycznej Berlusconiego, oraz o bunga bunga.

"Silvio forever". Biografia już w kinach
(PAP/EPA)

_ Silvio forever _ - to tytuł wyjątkowego filmu dokumentalnego, który wchodzi dziś do kin we Włoszech. Nieautoryzowana biografia szefa rządu, zbudowana głównie z jego wypowiedzi, opowiada o jego karierze finansowej i politycznej oraz o ostatnich skandalach.

Film wyreżyserowali Roberto Faenza i Filippo Macelloni, a scenariusz napisali publicyści dziennika _ Corriere della Sera _ Gian Antonio Stella i Sergio Pizzo, znani jako surowi krytycy klasy politycznej we Włoszech oraz jej nadużyć.

Dokument przedstawia bardzo bogaty w epizody portret publiczny i prywatny 74-letniego miliardera, magnata finansowego i przywódcy włoskiej centroprawicy, który jako chłopiec sprzedawał mleko na wsi, jako młody chłopak pomagał kolegom w nauce, jako młodzieniec kochał muzykę i dziewczyny oraz śpiewał na statkach wycieczkowych.

Autorzy filmu prezentują go jako człowieka zawsze otoczonego splendorem swych sukcesów i w towarzystwie kobiet. Przypominają jego pierwsze kroki w branży budowlanej, budowę imperium finansowego, wreszcie wejście na scenę polityczną w 1994 roku, by - jak mówił - _ uratować Włochy przed komunistami _.

Nie brakuje w filmie wytaczanych premierowi spraw sądowych i skandali obyczajowych. Opowieść przeplatają żarty, najbardziej kontrowersyjne wypowiedzi Berlusconiego, jego przechwałki i nieskromne popisy, na przykład takie: _ Po pierwsze - jestem sympatyczny, po drugie - mam trochę forsy, po trzecie - znam się na rzeczy _.

Film trafia na ekrany w wyjątkowo gorącym dla szefa rządu okresie, gdy przed sądem w Mediolanie toczą się jednocześnie trzy jego procesy o oszustwa finansowe i korupcję, a czwarty - w sprawie zarzutu korzystania z prostytucji nieletnich i nadużycia urzędu - ma rozpocząć się 6 kwietnia.

ZOBACZ ZWIASTUN _ SILVIO FOREVER : _

_ **

** _

Autorzy filmu wyjaśnili, że ich zamiarem było przedstawienie tego, jak we Włoszech wszystko z upływem czasu zaczęło kręcić się - w _ obsesyjny sposób _ zdaniem autorów - wokół jednej osoby: Silvio Berlusconiego, który według nich niezależnie od swych zasług i win jest _ głośną postacią commedia dell'arte _.

_ To nie jest film przeciwko Berlusconiemu _ - zastrzegli twórcy na konferencji prasowej, a tę ich deklarację media uznały za największą niespodziankę, przede wszystkim ze względu na autorów scenariusza.

_ - Chcieliśmy tylko zrobić film o zdumiewającej postaci, która dzięki swemu czarowi ma niezwykłe relacje z Włochami, jakich nie ma nikt _ - podkreślił reżyser Roberto Faenza.

Kierownictwo publicznej telewizji RAI postanowiło nie nadawać zwiastuna _ Silvio forever _ tłumacząc, że byłoby to _ niewłaściwe _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/prawo-na-lewo/artykul/berlusconi;juz;z;zebem;czy;pojdzie;do;sadu,80,0,790096.html) Berlusconi już z zębem. Czy pójdzie do sądu? Premier Włoch wstawił sobie ząb wybity po uderzeniu miniaturą katedry przez niezrównoważonego mężczyznę w Mediolanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/kupil;13;aut;uczestniczkom;bunga;bunga,53,0,783669.html) Kupił 13 aut uczestniczkom bunga bunga Wśród podarowanych młodym kobietom pojazdów jest land rover za 70 tysięcy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;nie;boi;sie;procesu;za;bunga;bunga,168,0,772776.html) Berlusconi nie boi się procesu za bunga bunga Premier Włoch Silvio Berlusconi zapewnił, że jest też spokojny o losy koalicji rządowej.
wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)