Notowania

Przejdź na

Skromna rocznica królowej. Bez salw

59. rocznica odziedziczenia tronu przez Elżbietę II ma w tym roku skromny wymiar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NASA/Bill Ingalls)

*59. rocznica odziedziczenia tronu przez Elżbietę II ma w tym roku skromny wymiar. Monarchini upamiętni ją w gronie rodzinnym. Tradycyjne honorowe salwy armatnie przełożono na poniedziałek, mimo że rocznica przypada w niedzielę. *

Tradycyjnie Królewska Artyleria oddaje 41 honorowych salw w Hyde Parku, a Honorowa Kompania Artylerii - 62 salwy w Tower of London - twierdzy wybudowanej przez Wilhelma Zdobywcę, gdzie w przeszłości mieściło się więzienie, a obecnie jest muzeum ze skarbcem.

Elżbieta II została głową państwa w wieku 26 lat w dniu 6 lutego 1952 r., po śmierci Jerzego VI, który był nałogowym palaczem, na raka płuc. O śmierci dowiedziała się w czasie pobytu wraz z mężem księciem Edynburga Filipem w Kenii. Została koronowana w Opactwie Westminsterskim 2 czerwca 1953 r., gdzie kilka lat wcześniej brała ślub.

84-letnia monarchini spędza niedzielę w swojej prywatnej posiadłości Sandringham w Norfolk we wschodniej Anglii. Przed południem weźmie udział w mszy św. w West Newton Church, położonym na terenie posiadłości.

Niewielką odległość od bram pałacu do kościoła rodzina królewska przebywa piechotą. Dlatego jest to jedna z niewielu okazji, gdy poddani i turyści mogą obejrzeć ją z bliska.

W poniedziałek Elżbieta II wraca z Sandringham, gdzie przebywała od Świąt, do Pałacu Buckingham. Tam 21 kwietnia będzie obchodzić urodziny. Oprócz tzw. faktycznych urodzin, od połowy XVIII w. brytyjscy monarchowie obchodzą oficjalne urodziny połączone z paradą wojskową, obecnie w pierwszą lub drugą niedzielę czerwca.

Obecność monarchy w Pałacu zaznacza się wywieszeniem królewskiej flagi i zdjęciem państwowej.

29 kwietnia Elżbieta II wyda bankiet z okazji ślubu wnuka księcia Williama z Kate Middleton, która, jeśli zostanie królową, będzie nazywana Catherine VI. Wówczas też monarchini pozna jej rodziców. W 2012 r. Elżbieta II będzie obchodzić diamentowy jubileusz - 60-lecia akcesji do tronu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t113392.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/elzbieta;ii;odwolala;impreze;swiateczna;przez;recesje,116,0,692596.html) Elżbieta II odwołała imprezę świąteczną. Przez recesję Brytyjska królowa odwołała przyjęcie dla swego personelu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t95488.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/koszty;ochrony;rodziny;krolewskiej;maja;stopniec,23,0,655895.html) Koszty ochrony rodziny królewskiej mają stopnieć Niektóre dzieci i wnuki Elżbiety II będą musiały same zadbać o bezpieczeństwo.
Tagi: monarchia w wielkiej brytanii, elżbieta ii, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, highlife, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz