Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strauss-Kahn zwolniony z aresztu. Może okazać się niewinny

0
Podziel się:

W sprawie pojawiły się nowe wątki, które podważają zeznania pokojówki oskarżającej byłego szefa MFW o gwałt.

Strauss-Kahn zwolniony z aresztu. Może okazać się niewinny
(Sebastian Derungs/CC/<br/>World Economic Forum)

Nowojorski sąd zdecydował o wypuszczeniu z domowego aresztu byłego szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna, oskarżonego o próbę gwałtu na pokojówce - poinformowała prokuratura stanu Nowy Jork. W sprawie pojawiły się nowe wątki, które podważają zeznania pokojówki, która oskarżyła byłego szefa MFW o gwałt.

Francuskiej media już piszą o wrobieniu Strauss-Kahna. The New York Times, powołując się na anonimowych przedstawicieli organów ścigania, napisał na swojej stronie internetowej, że odkryto fakty podważające wiarygodność pokojówki.

Jak informowała korespondentka Polsat News sąd dysponuje nagraniem, z którego wynika, że pokojówka miała omawiać z pewnym mężczyzną korzyści ws. oskarżanie Strauss-Kahna. Mężczyzna poza tym wpłacał na konto kobiety regularnie pieniądze. W sumie od wielu osób dostała 100 tys. dolarów. Okazało się też, że płaciła wysokie rachunki telefoniczne, w kilku sieciach, choć wcześniej informowała, że miała tylko jeden telefon w jednej sieci.

Oskarżony musiał wpłacić kaucję w wysokości milion dolarów, a także wykupić polisę ubezpieczeniową na sumę 5 mln USD odszkodowania w razie jego ucieczki. Został umieszczony w nadzorowanym elektronicznie areszcie domowym. Do tej pory musiał mu stale towarzyszyć wynajęty na własny koszt strażnik, a jest to wg mediów w USA niebagatelny koszt 200 tys. USD miesięcznie.

Na Straussie-Kahnie ciążą zarzuty próby gwałtu na pokojówce, przemocy seksualnej wobec niej oraz usiłowania jej bezprawnego uwięzienia, za co grozi kara 25 lat więzienia. Jego obrońcy twierdzą, że jest niewinny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t139525.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;zgodzila;sie;na;seks;ze;strauss-kahnem,47,0,832047.html) Nie zgodziła się na seks ze Strauss-Kahnem Adwokat pokojówki ujawnia co kobieta zezna przed sądem. _ W jej życiu doszło do katastrofy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t141275.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strauss-kahn;nie;przyznal;sie;do;winy,197,0,845765.html) Strauss-Kahn nie przyznał się do winy Były dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn nie przyznał się przed nowojorskim sądem do winy w związku z zarzucaną mu napaścią seksualną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sperma;strauss-kahna;na;odziezy;pokojowki,204,0,837068.html) Sperma Strauss-Kahna na odzieży pokojówki? Jak podał francuski portal internetowy atlantico.fr, domniemana ofiara seksualnej napaści ze strony byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna miała plamy spermy na swej odzieży.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)