Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jackson
26.06.2009 06:43

Stres i leki zabiły Jacksona?

Według znajomych muzyka jedną z głównych przyczyn jego śmierci stres i wieloletnie uzależnienie od leków przeciwbólowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykańscy patolodzy sprawdzają, co było przyczyną nagłej śmierci Michaela Jacksona. W Los Angeles trwa sekcja zwłok słynnego piosenkarza. Wyniki wszystkich testów mogą być jednak znane dopiero za kilka tygodni. *Legendarny muzyk zmarł w Los Angeles w wieku 50 lat. *

ostatnia aktualizacja 17:15* *

- _ Wszystko wciąż jest w toku. Będziemy domagali się szybkiego przeniesienia ciała ze szpitala do naszego ośrodka, gdzie zbadamy zwłoki w celu ustalenia przyczyny śmierci _ - zapewnił koroner.

Zdaniem znajomych Jacksona wpływ na jego śmierć mogło mieć wieloletnie uzależnienie od leków przeciwbólowych, a także stres

Jackson nazywany był królem popu i uważany jednego z najwybitniejszych piosenkarzy i showmanów w historii tego nurtu, którego kariera zdawała się zmierzać ku schyłkowi w ostatnich latach po serii skandali.

Jackson stracił przytomność i upadł w swoim domu około godz. 21,30 czasu polskiego. Kiedy przybyło pogotowie, nie oddychał i wykazywał objawy ataku serca. W szpitalu Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA Medical Center) nie zdołano go wybudzić ze śpiączki. Zgon stwierdzono około 15 minut po północy czasu polskiego.

W pierwszych godzinach po śmierci Jacksona nie podano, jakie mogły być przyczyny nagłej choroby.

Śmierć _ króla popu _ wywołała szok w USA. Setki fanów zgromadziły się pod szpitalem na wiadomość o chorobie idola. W Nowym Jorku Times Square zapełnił się ludźmi, którzy przekazywali znajomym przez telefony komórkowe informację o jego zgonie, która ukazała się na wielkim zawieszonym tam ekranie telewizyjnym.

Zobacz jak fani reagują na śmierć swojego idola (Al Jazeera English, ang.):

Urodzony w 1958 r. Jackson, który swą karierę rozpoczął w rodzinnym zespole, jako kilkuletnie dziecko stał się samodzielną gwiazdą pod koniec lat 70-ych. W następnej dekadzie został najpopularniejszym wokalistą popowym na świecie.

Jego album _ Thriller _ z 1982 r., z tytułową piosenką i takimi przebojami jak _ Beat it _ i _ Billie Jean _ jest do dziś największym bestsellerem płytowym w dziejach muzyki rozrywkowej - sprzedano ponad 26 milionów egzemplarzy.

_ King of Pop _ zyskał sławę także dzięki ekspresyjnemu, perfekcyjnie wykonywanemu na scenie tańcowi i słynnemu tanecznemu krokowi _ moon walk _ (spacer księżycowy).

W następnych latach Jackson, który był Afroamerykaninem, przeszedł serię operacji plastycznych i zabiegów, w wyniku których jego skóra stopniowo bielała, a rysy twarzy zmieniały się.

Zobacz jak dziennikarze wspominają Michaela Jacksona (CNN, ang.):

Idol ożenił się z córką Elvisa Presley'a, Lisą Marie Presley, ale małżeństwo trwało tylko 16 miesięcy. Wzbudziło to podejrzenia, że było tylko kamuflażem. Z drugiego małżeństwa, z pielęgniarką, Jackson miał dwoje dzieci.

W 2003 r. Jackson został oskarżony o molestowanie 13-letniego chłopca, który odwiedził go w jego luksusowej rezydencji Neverland w Kalifornii - miał go upić alkoholem z dodatkiem narkotyku i dotykać.

Piosenkarz przyznał, że sypiał w jednym łóżku ze swymi nieletnimi gośćmi, ale zaprzeczał jakoby miało to charakter erotyczny. Sąd uniewinnił go w 2005 roku.

W latach 90-ych Jackson procesował się także ze swoją wytwórnią płytową i oskarżał ją o rasizm. Znany był też z dziwactw i ekstrawagancji - publicznie nosił na twarzy maskę higieniczną twierdząc, że boi się infekcji; podróżował też ze swoim szympansem.

Na najbliższe miesiące zapowiadano triumfalny powrót _ króla popu _ na estradę; miał zaplanowaną serię koncertów w Londynie, która miała się rozpocząć 13 lipca. Telewizja CNN podała jednak, że Jackson wyglądał ostatnio coraz gorzej: był wychudzony i wydawał się postarzały.

Tagi: jackson, styl, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, highlife, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz