Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To oni są najdroższymi prezydentami na świecie

0
Podziel się:

Zobacz ranking rosyjskiego dziennika Korrespondent.

To oni są najdroższymi prezydentami na świecie
(PAP/EPA)

Według kijowskiego tygodnika _ Korrespondent _, ukraiński prezydent należy do najdroższych w utrzymaniu na świecie. Wyprzedzają go jedynie przywódcy Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Wiktor Janukowycz znany jest z wystawnego stylu życia - do swojej dyspozycji ma podkijowską rezydencję w Międzygórzu, wynajmowane ekskluzywne helikopter i samolot, a nawet wagon do przewozu limuzyn. Oficjalne wydatki na jeden dzień pracy prezydenta Ukrainy to równowartość 675 średnich miesięcznych płac zwykłych Ukraińców.

_ Wyprzedza go tylko przywódca Stanów Zjednoczonych (1275) i Rosji (977) _ - czytamy w tygodnik _ Korrespondent _. Nawet jeżeli porównać sumy wydawane na utrzymanie szefa ukraińskiego państwa, nie biorąc pod uwagę dochodów ludności, i tak okaże się on jednym z najdroższych prezydentów Europy.

Dzień pracy Wiktora Janukowycza kosztuje 170 tysięcy dolarów, z czego 1/3 jest przeznaczona na zapewnienie prezydentowi komfortu. Jednocześnie państwo oszczędza na przykład na paradzie czy medalach z okazji 20. rocznicy niepodległości.

O znanych politykach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/backa;najbogatszym;czlowiekiem;na;bialorusi,220,0,739548.html) Baćka najbogatszym człowiekiem na Białorusi Wikileaks ujawnia w przeddzień wyborów majątek Aleksandra Łukaszenki.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/70/153926_tiny.jpg ) ] (http://meski-swiat.menstream.pl/galerie/barack;obama;najbardziej;wyluzowany;prezydent;usa;konczy;50;lat;,galeria,6007,0.html) Najbardziej wyluzowany prezydent. Zdjęcia Ponad 35 tysięcy dolarów za urodzinową kolację z prezydentem, 10 tysięcy za zdjęcie i złożenie życzeń. Wielki bal i rosyjski znaczek na jego cześć. Wszytko dla głowy Ameryki.
styl
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)