Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Władze Bombaju zburzyły dom gwiazdy filmu Slumdog

0
Podziel się

Buldożery rozjechały dom 10-latka w ramach akcji wyburzania Slumsów.

Władze Bombaju zburzyły dom gwiazdy filmu Slumdog
(PAP/EPA)
bEacAZed

*W ramach wyburzania slumsów w Bombaju wyburzono dom dziecięcej gwiazdy filmu _ Slumdog. Milioner z ulicy _. Obraz opowiada historię chłopca ze slumsów, który wygrywa główną nagrodę w teleturnieju. *

10-letni Azharuddin Mohammed Ismail spał, kiedy obudził go funkcjonariusz policji i nakazał jego rodzinie opuszczenie domu. Wkrótce potem dom i 30 innych w okolicy wyburzono. Władze twierdzą, że rodzina dostanie nowe lokum.

Osiem Oscarów i 326 mln dolarów wpływów kasowych z rozpowszechniania filmu nie przyczyniły się dotąd do poprawy warunków życia dwojga dzieci ze slumsów, Azhara i Rubiny Ali, które zagrały Salima i Latikę w hollywoodzkiej produkcji.

bEacAZef

Twórców filmu krytykowano za to, że nie podzielili się zyskami z mieszkańcami bombajskich slumsów, w których realizowany był film. Zarzucano im, że aby się wzbogacić, wykorzystali jako aktorów dwoje dzieci dorastających w slumsach Bombaju.

Matka Azhara, Shameem Ismail, żyjąca w miasteczku nędzy od ponad 15 lat, powiedziała, że nie poinformowano ich o wyburzeniu domu. Nie ma ona tytułu prawnego do gruntu, na którym stała wyburzona budowla. _ _

_ - Nie wiem, dokąd pójść _ - powiedziała dziennikarzom, siedząc na łóżku wyciągniętym z ruin.

Jak poinformował urzędnik miejski U.D. Mistry, wyburzono jedynie nielegalnie postawione budy, a nie domy. Nie wiedział, że w zburzonej szopie mieszkał chłopiec, który zagrał w słynnym filmie.

bEacAZel

Według urzędnika mieszkańcy ruder, którzy żyli tam ponad 15 lat, dostaną mieszkania od rządu. Żadnych szczegółów jednak nie podał.
Twórcy _ Slumdoga _ zapewniali, że zrobili wszystko, żeby pomóc młodziutkim gwiazdom filmu.Ustanowili fundusz, który ma zapewnić dzieciom odpowiednie mieszkanie, wykształcenie i lokum, kiedy skończą szkoły. Przekazali też organizacji dobroczynnej 747.500 dolarów, aby pomóc dzieciom z bombajskich slumsów. Według producenta Christiana Colsona ustanowiony fundusz jest _ pokaźny _, ale nie zdradził on nikomu jego wysokości - nawet rodzicom dzieci.

bEacAZeG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)