Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włoski polityk mówił o oszczędnościach na tle jachtów

0
Podziel się:

Roberto Formigoni stał się obiektem krytyki i żartów.

Włoski polityk mówił o oszczędnościach na tle jachtów
(Tg3/youtube.com)

Przewodniczący władz regionu Lombardia Roberto Formigoni stał się obiektem masowej krytyki i żartów we Włoszech, gdyż wystąpił na żywo w dzienniku telewizji RAI stojąc na przystani na tle luksusowych jachtów. Mówił zaś o konieczności wyrzeczeń i oszczędności.

Tematem rozmowy z prominentnym politykiem centroprawicowej koalicji był uchwalony w tych dniach przez włoski parlament rządowy program oszczędnościowy, którego celem jest uzdrowienie finansów państwa i zmniejszenie deficytu.

Roberto Formigoni, stojąc na przystani w Porto Cervo na Sardynii, pytany był o to, dlaczego w programie zabrakło radykalnych oszczędności w nakładach na utrzymanie polityków, zwłaszcza parlamentarzystów. W odpowiedzi wyraził opinię, że także klasa polityczna powinna dać _ mocny sygnał _, a wyrzeczenia nie mogą dotyczyć tylko obywateli.

ZOBACZ, JAK KOMPROMITUJE SIĘ ROBERTO FORMIGONI:

O niezbyt szczęśliwym doborze miejsca połączenia na żywo pisze cała poniedziałkowa włoska prasa odnotowując polemikę i żarty, jakie wywołał ten wywiad. Filmik z wypowiedzią Formigoniego jest przebojem w internecie, a na wielu portalach mnożą się pełne oburzenia komentarze internautów, zirytowanych sugestywną scenerią jego występu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t149212.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wlosi;zabieraja;samochody;urzednikom,228,0,867812.html) Włosi zabierają samochody urzędnikom _ Cięcia w administracji mają przyczynić się w znacznym stopniu do redukcji deficytu finansów publicznych _ - powiedział minister finansów Giulio Tremonti.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t75695.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/we;wloszech;planuja;ostre;ciecia,235,0,649963.html) We Włoszech planują ostre cięcia 25 mld euro ma przynieść program oszczędnościowy opracowany przez rząd.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)