Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
youtube
29.01.2007 10:00

24: dochodzenie w YouTube?

Należące do News Corporation studio 20th Century Fox wezwało YouTube do zidentyfikowania internauty, który zamieścił na łamach serwisu odcinki popularnego serialu "24".

Podziel się
Dodaj komentarz

Należące do News Corporation studio 20th Century Fox wezwało YouTube do zidentyfikowania internauty, który zamieścił na łamach serwisu odcinki popularnego serialu "24". Skarga wytwórni dotyczy także dziesięciu odcinków "The Simpson’s”.

Zdarzenie to może wywrzeć poważny wpływ na stosunki między studiem filmowym a koncernem Google, który w październiku, przejmując YouTube, podkreślał, że nie będzie tolerował łamania prawa na tym serwisie wideo, na którym znajduje się tysiące nielegalnie zamieszczonych programów telewizyjnych i klipów muzycznych.

Nowe odcinki serialu "24", w którym występują m.in. Kiefer Sutherland i Elisha Cuthbert, pojawiły się na YouTube 8 stycznia, sześć dni przez ich oficjalną premierą w kanale Fox. Jane Sunderland, vice-president of content protection w Fox stwierdziła, że całe to wydarzenie spowodowało nieodwracalne straty, dodając, że serial ten był jednym z najbardziej oczekiwanych programów 2007 roku.

Nie wyjaśniono jeszcze w jaki sposób odcinki znalazły się na YouTube, jednak konto użytkownika, występującego pod pseudonimem ECOtotal zostało już zablokowane.

Tagi: youtube, styl, media, lifestyle
Źródło:
Mediarun
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz