Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autor artykułu o romansie Putina pobity

0
Podziel się:

Dziennikarz Siergiej Topol został napadnięty przez niezidentyfikowanych sprawców.

Autor artykułu o romansie Putina pobity
(PAP/EPA)

Dziennikarz Siergiej Topol, autor głośnego swego czasu artykułu o domniemanym ślubie Władimira Putina z mistrzynią olimpijską w gimnastyce artystycznej Aliną Kabajewą, został wczoraj dotkliwie pobity w pobliżu swojego domu w centrum Moskwy.

Według wstępnych ustaleń policji, 65-letniego publicystę zaatakowali dwaj napastnicy. Z licznymi obrażeniami, w tym głowy, został on przewieziony do szpitala. Zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawców napadu nie ujęto.

Topol, geolog z wykształcenia, uprawiał dziennikarstwo od 1994 roku. Pracował m.in. dla dzienników _ Kommiersant _ i _ Siegodnia _, a także tygodników _ Itogi _ i _ Awtopiłot _. Pisał m.in. o korupcji w organach ścigania i terroryzmie; relacjonował wojnę w Czeczenii.

Jego ostatnim miejscem pracy był dziennik _ Moskowskij Korriespondient _, na łamach którego w kwietniu 2008 roku zapowiedział rychły ślub Putina, wówczas urzędującego prezydenta Rosji, z Kabajewą. W kilka miesięcy po tej publikacji gazeta została zamknięta.

Topol napisał wówczas, że Putin w największej tajemnicy rozwiódł się z żoną Ludmiłą i wkrótce ożeni się z młodszą od siebie o 30 lat gimnastyczką. Podał też, że wcześniej przywódca Rosji miał romans m.in. ze znaną dziennikarką telewizyjną Jekatieriną Andriejewą. W wypadku rzekomego ślubu Putina i Kabajewej autor powołał się na źródło w firmie organizującej przyjęcia korporacyjne.

Putin osobiście zdementował te doniesienia. - _ Nie ma w tym ani słowa prawdy _ - oświadczył i dodał: - _ Zawsze źle się odnosiłem do tych, którzy z zasmarkanym nosem i ze swoimi fantazjami erotycznymi włażą w cudze życie _. Natomiast Kabajewa zażądała od _ Moskowskiego Korriespondienta _ sprostowania.

Ta lokalna gazeta moskiewska ukazywała się od września 2007 roku. Wydawał ją Aleksandr Lebiediew, bankier i były deputowany do Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji, współwłaściciel opozycyjnej _ Nowej Gaziety _.

Pogłoski o związku Putina z Kabajewą krążą w Rosji po dziś dzień. Nasiliły się w grudniu w 2009 roku, gdy była gimnastyczka, a obecnie deputowana do Dumy Państwowej, urodziła syna i nie chciała publicznie zdradzić, kto jest jego ojcem.

Topol jest kolejnym znanym moskiewskim dziennikarzem brutalnie poturbowanym przez nieznanych sprawców. Poprzedni taki wypadek miał miejsce w listopadzie 2010 roku, kiedy to niezidentyfikowani napastnicy ciężko pobili Olega Kaszyna, publicystę _ Kommiersanta _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t134879.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;chce;zniesienia;wiz;do;usa,127,0,791679.html) Putin chce zniesienia wiz do USA Premier Rosji rozmawiał o tej sprawie z wiceprezydentem USA Joe Bidenem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;chce;by;spowiadali;sie;z;wydatkow,37,0,788773.html) Putin chce by spowiadali się z wydatków Premier Rosji zaproponował aby kandydaci składali je oprócz majątkowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)