Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reklamy na youtube
20.01.2011 15:20

Będzie można zarobić na filmach na YouTube

ZAIKS dogadał się z Google w sprawie gratyfikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych oraz serwis internetowy YouTube podpisały umowę o współpracy. Zgodnie z nią twórcy będą otrzymywać część dochodów z reklam emitowanych na filmikach wyświetlanych w na stronach Youtube.

Na zdjęciu prezes ZAiKS Janusz Fogler i dyrektor Google Polska Artur Waliszewski

Przewodniczący ZAiKS Janusz Fogler powiedział, że to rozwiązanie będzie korzystne pod względem finansowym dla wszystkich twórców - zarówno początkujących, jak i tych bardzo znanych.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA ZAIKS-u:

Dokłada treść umowy pozostaje tajemnicą. Artur Waliszewski z Google Polska powiedział jedynie, że do ZAiKS będzie przekazywana część dochodu z reklam i informacje o tym z jakiego filmu dane pieniądze pochodzą. Rozdzielaniem tych środków zajmie się natomiast Związek.

Artur Waliszewski zapewnił, że serwis Youtube pozostanie darmowy. Liczy też na to, że w serwisie pojawi się więcej reklam.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA GOOGLE POLSKA:

Zbigniew Hołdys uważa, że przed podpisaniem umowy z ZAiKS Youtube okradał artystów z ich praw. Cieszy się, że taka umowa została podpisana, szczególnie że daje to możliwość zaistnienia i zarobienia na swojej sztuce młodym artystom.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA HOŁDYSA:

Youtube jest jednym z najpopularniejszych stron internetowych na świecie. Tylko w Polsce każdego miesiąca z serwisu korzysta 11 milionów użytkowników.

Tagi: reklamy na youtube, zaiks, wiadomości, styl, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, media, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz